Biłgoraj: Burmistrz z absolutorium

  • 10.07.2020, 06:22
  • lew
Biłgoraj: Burmistrz z absolutorium
Podczas ostatniej sesji Rada Miejska Biłgoraja przyjęła sprawozdanie z wykonania budżetu za ub. rok i udzieliła burmistrzowi miasta absolutorium. Od głosu wstrzymało się kilku radnych.

Sesja absolutoryjna odbyła się w Biłgoraju pod koniec czerwca. Zanim radni przeszli do głosowania, sprawozdanie z wykonania budżetu przedstawił skarbnik miasta Roman Żuk. Dochody wykonano na prawie 128,7 mln zł, co stanowiło 99,76 proc. planu, a wydatki przekroczyły 128 mln zł (97,28 proc.). Na koniec 2019 r. miasto było zadłużone na 22 mln 310 tys. zł. To o 515 tys. zł mniej niż rok wcześniej. Budżet miasta nie był w tym czasie obciążony poręczeniami, a kwota wolnych środków wyniosła ponad 973 tys. zł.

Więcej na ten temat w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

lew

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe