Jarczów: 100 tysięcy na laptopy

  • 11.07.2020, 07:15
  • wd
Jarczów: 100 tysięcy na laptopy Jeśli laptopy nie przydadzą się do zdalnego nauczania, trafią do szkolnych pracowni.
Od przybytku głowa nie boli. Samorząd Jarczowa korzysta z każdej możliwości, by pozyskać komputery dla uczniów.

Gmina starała się o pieniądze na zakup sprzętu do zdalnego nauczania z trzech źródeł. Z Ministerstwa Cyfryzacji otrzymała 45 tys. zł. Firma EDP Renewables, która na terenie gminy ma farmy wiatrowe, podarowała kolejne 10 tys. zł. Samorząd dostał też 45 tys. zł w drugim naborze projektu „Zdalna szkoła+ ". W sumie uzbierało się 100 tys. zł i kupiono 44 laptopy z akcesoriami. Cztery przekazano nauczycielom, pozostałe 40 jest do dyspozycji uczniów. Przez wakacje sprzęt będzie czekał na nich w szkole w Jarczowie. Jeśli po wakacjach uczniowie wrócą do szkół, przyda się w pracowniach komputerowych.

– Gdy składaliśmy wnioski, szykowaliśmy się do kontynuacji zdalnego nauczania. Teraz to się zmieniło, ale lepiej być przygotowanym. Nadal będziemy szukać możliwości, aby pozyskać pieniądze na taki sprzęt – zapowiada wójt Tomasz Tyrka.

wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe