Zamość: Akademia odsłania skarby (TYLKO W GAZECIE)

  • 08.07.2020, 06:09
  • AP
Zamość: Akademia odsłania skarby (TYLKO W GAZECIE)
Podczas rewitalizacji budynku Zamojskiej Akademii natrafiono na nieznane dotąd barokowe polichromie. Malowidła są związane z Akademią. To może być atrakcja dla turystów.

Jest to bardzo interesujące odkrycie. Nikt do tej pory o tym nie wiedział. Nie było dokumentów na ten temat. Przed jakimś remontem w dawnych czasach ktoś nie miał środków, aby odnowić lub zakonserwować polichromie, więc podjął decyzję o ich zatynkowaniu. Trwało to przez wieki. Nie było inwentaryzacji i przekazów, owszem o niektórych ścianach wiedzieliśmy, ale nie o sklepieniach w kaplicy – informuje Maria Gmyz, zastępca lubelskiego wojewódzkiego konserwatora zabytków. 

Więcej na ten temat przeczytasz w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

AP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe