Zamość: Artysta płaci placowe za koty i anioły (TYLKO W GAZECIE)

  • 08.07.2020, 06:00
  • Agnieszka Piela
Zamość: Artysta płaci placowe za koty i anioły (TYLKO W GAZECIE) Arkadiusz Burda: Placowe podniesiono mi niemożebnie. W tamtym roku płaciłem 36 zł plus VAT, a teraz 150 zł plus VAT.
Artysta samouk tworzy linoryty na zamojskiej starówce. Płaci 150 zł placowego miesięcznie.

Arkadiusz Burda jest artystą samoukiem. Spotkać go można przy ul. Moranda, przy jednej z restauracji na Starym Mieście. Przysiada tam w pogodne dni na składanym stołeczku i dłubie linoryty. Niektóre od razu sprzedaje. Do ZGL-u, zgodnie z umową, za wynajem tego skrawka przestrzeni ma płacić 150 zł netto miesięcznie. Akceptuje to, że musi zapłacić, ale nie zgadza się na taką kwotę.

Więcej na ten temat w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Agnieszka Piela

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Elwira
Elwira 10.07.2020, 09:47
Cześć! Na imię mam Elwira, mam 23 lata. Chcę znaleźć mężczyznę do miłych spotkań i kontaktu w nudne dni. Z przyjemnością odpowiem wszystkim samotnym bo sama czuję się samotna, napisz do mnie na stronie randkowej gdzie spokojnie moglibyśmy pogadać, również na stronie znajdziesz moje odważne fotki mój profil to : http://milepanie.pl/elwirka
Tom Ry MD
Tom Ry MD 10.07.2020, 01:24
Ulice , chodniki i place są miejscem wspolnoty mieszkańców Zamościa, jeżeli artysta przesiaduje w miejscu , które nie zakłóca komunikacji pieszej lub samochodowej to nie powinien nic płacić, niedługo urzędasy będą zbierali opłaty za spacer z psem albo za chodzenie po parku. Ludzie w zamościu na wszystko się godzą i to jest ich błąd , nie potrafi6zrozumieć, że urzędnicy są po to aby im służyć.
Edi Ed
Edi Ed 09.07.2020, 10:09
Przecież Zamość to miasto renesansu, pisowski prezydent chwali się że wspiera kulturę i artystów, ale jak widzę pod warunkiem że za to wsparcie zapłacą...wstyd, dno i metr mułu.
U7figi
U7figi 09.07.2020, 09:53
Przeciez miasto pomaga co nieale dla siebie
Zamoscianin
Zamoscianin 09.07.2020, 06:47
Jeszcze będziemy płacić ZGL owi za siedzenie na ławeczce jest to chore
Z Zamościa
Z Zamościa 09.07.2020, 06:46
Facet robi miastu reklamę, a musi płacić jak za mieszkanie z ciepłą wodą i centralnym ogrzewaniem. Brawo zgl.

Pozostałe