Wywrotka motocyklisty. Wjechał z pasażerką na torowisko

  • 06.07.2020, 15:23
  • Źródło: KMP Zamość
Wywrotka motocyklisty. Wjechał z pasażerką na torowisko Fot. KMP Zamość
18-latek kierował motocyklem pomimo tego, że nie posiadał żadnych uprawnień do kierowania pojazdami, a jednoślad nie był dopuszczony do ruchu. Jazdę zakończył przewróceniem motocykla, ponieważ nie zauważył końca drogi, gdzie dalej było już torowisko. Przejażdżka dla 22-letniej pasażerki zakończyła się wizytą w szpitalu. Szczegółowy przebieg kolizji wyjaśniają policjanci i apelują o rozwagę.

W niedzielę późnym wieczorem dyżurny zamojskiej komendy policji został powiadomiony o zdarzeniu z udziałem motocyklisty. Doszło do niego w okolicach torów kolejowych w m. Wysokie. Mundurowi na miejscu wstępnie ustalili, że 18-letni mieszkaniec gm. Łabunie kierował jednośladem m. Kawasaki. Jadąc drogą w kierunku głównej bazy LHS nie zauważył, że droga asfaltowa skończyła się, a dalej był uskok i torowisko. Prędkość, z jaką poruszał się 18-latek nie pozwoliła na bezpieczną reakcję. Zjechał z drogi i uderzył w tory kolejowe. Motocykl przewrócił się i zatrzymał za torowiskiem.  

Do szpitala załoga karetki pogotowia przewiozła pasażerkę motocykla, 22-letnią mieszkankę gminy Skierbieszów. Na szczęście po badaniach kobieta opuściła placówkę służby zdrowia, z kolizji wyszła jedynie z niegroźnymi potłuczeniami.

18-latek był trzeźwy, jak się jednak okazało nie posiadał żadnych uprawnień do kierowania pojazdami, a motocykl, którym się poruszał nie miał aktualnych badań technicznych.

Szczegóły kolizji wyjaśniają policjanci i przypominają, że jazda bez uprawnień po drodze publicznej lub w strefie zamieszkania, bądź też w strefie ruchu jest wykroczeniem. Podobnie jak prowadzenie pojazdu pomimo braku dopuszczenia go do ruchu. Za popełnienie tych wykroczeń grozi grzywna, ponadto w przypadku jazdy bez uprawnień sąd ma możliwość orzeczenia zakazu prowadzenia pojazdów.

Źródło: KMP Zamość

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe