Zamość: Remonty na placach i ulicach

  • 05.07.2020, 12:26
  • ak
Zamość: Remonty na placach i ulicach Fot. UM Zamość Umowa z wykonawcą została podpisana 1 lipca
Zapowiadana jakiś czas temu inwestycja staje się faktem. Prezydent miasta podpisał z firmą STRABAG Sp. z o. o. umowę na prace remontowe w obrębie Placów Stefanidesa i Wolności na zamojskim Starym Mieście.

Koszt obu inwestycji to ok. 17 mln zł. Plac Stefanidesa będzie remontowany wraz z ulicą Łukasińskiego. Ma tu być wymieniania nawierzchnia, ale też m.in. instalowane nowe oświetlenie, ławeczki, stojaki na rowery, kraty ochronne wokół drzew i śmietniki. Całość uzupełnią nasadzenia. Ruch samochodowy zostanie spowolniony na rzecz pieszego i rowerowego.

Kostką brukową ma być wykładany Plac Wolności, tu także staną nowe lampy oraz tzw. mała architektura. Remontu doczeka się przy okazji ulica Kościuszki i Okopowa.

Termin realizacji to jesień przyszłego roku.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
bb
bb 05.07.2020, 21:41
Jechałem dziś ul. Błonie i tam już się zapada na ścieżce rowerowej i chodniku. (przy granicy Błonie i Łanowej)
sobiepan
sobiepan 05.07.2020, 14:06
Kogoś tu powaliło z tymi zmianami na Łukasińskiego... Mamy już jedne "kocie łby" na Królowej Jadwigi, kolejnych nam na ruchliwej ulicy nie potrzeba. Idiotyzm goni idiotyzm, ja się nie dziwię, że tak wiele osób wyjechało bo tutaj to istny dziki wschód sie wyprawia.

Pozostałe