Na fałszywych dokumentach chcieli wjechać do Polski

  • 02.07.2020, 11:06
  • ak
Na fałszywych dokumentach chcieli wjechać do Polski Fot. NOSG
Sześcioro obywatelki Ukrainy zatrzymano na przejściu granicznym w Hrebennem po tym, jak usiłowali wjechać do naszego kraju posługując się podrobionymi dokumentami.

Pięciu mężczyzn i kobieta przedstawili podczas odprawy dokumenty, które miały świadczyć o tym, że mają załatwioną legalną pracę w Polsce. jednak po wnikliwej analizie okazało się, że zaświadczenia są sfałszowane.

Cudzoziemcy odpowiedzą teraz za posługiwanie się przy kontroli granicznej podrobionymi dokumentami. Grozi za to do 5 lat więzienia

– Od początku roku funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili w tym roku ponad 200 fałszerstw różnych dokumentów przedstawianych do kontroli. Najczęściej fałszowane są: „Oświadczenia o zamiarze powierzenia pracy”, paszporty, wizy, dowody rejestracyjne pojazdów, polisy ubezpieczeniowe, zezwolenia na pobyt oraz prawa jazdy – informuje Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy NOSG.

 

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe