Przez wieś jak po autostradzie. 155 km/h na liczniku!

  • 01.07.2020, 05:30
  • ak
Przez wieś jak po autostradzie. 155 km/h na liczniku! Fot. policja.pl
Piratów drogowych jest wielu, ale niektórzy osiągają prawdziwe rekordy. Tak jak 21-latek z gminy Łabunie, którego policjanci namierzyli w Wólce Łabuńskiej.

Młodzieniec kierował hondą, a przejeżdżając przez wieś, w terenie zabudowanym rozpędził auto aż do 155 km/h. To oznacza, że dopuszczalną prędkość przekroczył ponad trzykrotnie! Policjanci od razu zatrzymali mu prawo jazdy na trzy miesiące, "wlepili" mandat i doliczyli aż 10 punktów karnych.

CZYTAJ TAKŻE: KIEROWCO, UWAŻAJ! ŁATWIEJ STRACIĆ PRAWO JAZDY

W najbliższym czasie nie pojeździ jeszcze siedmiu innych pasjonatów zbyt szybkiej jazdy, których namierzyła zamojska drogówka. Wszyscy mają zatrzymane uprawnienia za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h.

W ostatnich dniach prawa jazdy piratom drogowym zatrzymywali też policjanci z Biłgoraja. 28-latek z gminy Biłgoraj wpadł w Soli, przez którą jechał z prędkością 119 km/h. W Luchowie Górnym został natomiast zatrzymany 71-letni mieszkaniec gminy Adamówka, który swojego citroena rozpędził do 109 km/h. Obaj mają do zapłacenia mandaty i więcej punktów karnych na koncie.

– Często kierowcom wydaje się, że jadąc szybko, zaoszczędzą dodatkowe kilka minut. Nie zastanawiają się jednak nad tym, co się stanie, jeśli nie zdążą zareagować na nagłą sytuację na drodze i dojdzie do wypadku. Przecież życie może stracić sam kierowca, jego pasażerowie albo inni uczestnicy ruchu drogowego. Dlatego też policjanci ponawiają apel o rozsądek za kierownicą oraz poruszanie się z prędkością dostosowaną do obowiązujących przepisów, własnych umiejętności oraz panujących na drodze warunków – podkreśla Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe