Biłgoraj: Pandemia zatrzymała koło (TYLKO W GAZECIE)

  • 01.07.2020, 07:06
  • Leszek Wójtowicz
Biłgoraj: Pandemia zatrzymała koło (TYLKO W GAZECIE)
Nie będzie koła czerpakowego do zasilania w wodę kanałów i oczek w parku! Ten pomysł zwyciężył w ostatniej edycji Budżetu Obywatelskiego. W związku z pandemią koronawirusa biłgorajscy radni odstąpili od realizacji Budżetu Obywatelskiego w tym i przyszłym roku.

Na zagospodarowania parku Nowakowskiego („Małpiego Gaju”) w ostatniej edycji Budżetu Obywatelskiego oddano najwięcej, bo 332 głosy. Koło czerpakowe o średnicy 250 cm na rzece Biała Łada miało powstać na wysokości nowego targowiska „Mój Rynek” (około 100 m od al. Jana Pawła II). Projekt przewidywał doprowadzenie bieżącej wody poprzez wspomniane koło zasilane nurtem rzeki. Według Piotra Dziwury, który był autorem projektu, koło – oprócz zalet ekologicznych, estetycznych i nawadniających – miało przypominać o dawnym młynie. Park i okolice koła miały się zmienić w atrakcyjne miejsce. Całość miała kosztować ponad 100 tys. zł. Ale już wiadomo, że mieszkańcy nie doczekają się inwestycji. Wszystko przez pandemię COVID-19.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe