Hrubieszów: Staroście grozi dyscyplinarka? (TYLKO W GAZECIE)

  • 30.06.2020, 11:27
  • Mariusz Parol
Hrubieszów: Staroście grozi dyscyplinarka? (TYLKO W GAZECIE) Aneta Karpiuk, starosta hrubieszowski: Jeszcze nie zdarzyło się w Polsce, żeby staroście nie udzielono urlopu na czas piastowania stanowiska. Aż do tej pory.
Starosta ma kłopoty z rozstaniem się z dotychczasowym pracodawcą – wójtem gminy Trzeszczany.

Aneta Karpiuk, która została starostą hrubieszowskim, w dniu wyboru złożyła wniosek o bezpłatny urlop w Urzędzie Gminy w Trzeszczanach, gdzie jest kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego i prowadzi kadry. Wójt Stanisław Czarnota urlopu nie chce jej dać, uzasadniając, że jest na razie niezastąpiona.

I co teraz? Tego dowiesz się czytając artykuł w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (177)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Anty
Anty 22.09.2020, 15:16
Jednak ten Trep Czarnota byl trepem jest i pozostanie....zarzadza gm. Trzeszczany jak lukaszenka PGRem....traktorzysta i buc...
DR
DR 22.09.2020, 16:59
Znieważasz, myśl co mówisz.
Misio
Misio 20.07.2020, 08:48
Pięknie ktoś tu tworzy wiersze opisuje całe brednie. Nie umueją się pogodzić że ze stołka ktoś ich zgonił. Oburzona toż Marylka świecić chciała swą osobą. Spodobała jej się rola gdy rządziła jak niedola. Pozamykać chciała szkoły i połatać wszystkie drogi zadłużyła nam starostwo zatrudiła ludzi nie stąd. Chciała władze se zatrzymać spodołało jej się widać. Hulanki swawole skakanie na spadochronie. Aż tu przyszła kreska skończyła się groteska bez honoru i ambicji pcha się wszędzie tam gdzie nikt jej nie chce. I Pan Sasin rozgniewany że Marylki nikt już nie chce weź Pan przyjmij pod swe skrzydła biedna smutna i zawistna która płacze szlocha że koryto jest już puste. Skąd. Marylka się tu wzięłaś pomyśl sama że wysoko tak się mierzysz gnębisz ludzi bzety piszesz do koryta już nie wrócisz. Nie napuszczaj też swych ludzi co tu piszą takie bzdury. Powiem jedno w jedmym zdaniu do byłego Pana Józia to daleko wam nie Boże. Pomażyć o tak długiej kadencji tylko Pani może.
prawda
prawda 02.08.2020, 15:53
Każdy ma takiego wierszo-, prozokletę na jakiego zasługuje. Daleko do Fakt. Nie ten styl, lekkość i trafienie w sedno. Wiele Misio musisz się uczyć.
gość
gość 02.08.2020, 14:22
BRAWO!!!!
idealnie napisane
Fakt.
Fakt. 20.07.2020, 06:02
Łańcuch, skóra i komóra.
A do tego niezła fura.
Wiesio szofer doskonały.
Plotki zbiera przez dzień cały.
Wiesio z zielonej drużyny.
Słynne są już jego czyny.
Czyny zna już cała Gmina.
Niech się powiat dobrze trzyma.
Bo niebawem coś wykręci.
Czym Anetę do siebie zniechęci.
Ale tak jak to w rodzinie.
Józek nad tym rękę trzymie.
Winy Wiesia nie uznaje.
Więc Aneta tron oddaje.
Tron oddaje oburzona.
Toż starostą miała być ona.
Wszystko było ustalone.
I przez Józka zatwierdzone.
Pomyśl tylko mój mentorze.
Tomek z Markiem są w tym gronie.
O Marcinie nie wspominam.
To odważna jest drużyna.
Partia już nas wykluczyła.
Jak ja teraz będę żyła.
Oj Aneto me nieboże.
Z Józkiem mają wszyscy gorzej.
Józek dba tylko o siebie.
Tobie lepiej będzie w niebie.
Może Bóg wybaczy zdradę.
Dając czwórce chociaż radę.
Bo honoru nic nie zwróci.
On ze wstydu dawno uciekł.
I nie będzie z Wami kroczył.
Gdyż prawdziwych Was przeoczył.
I zamieszkał w złej materii.
W sercach z kamienia i w duszach z cierni.
A to morał z tej historii.
Bądźmy sobie wszyscy wierni.
Bo w wierności wielka siła.
Brak wierności Was zgubiła.
HONOR, WIERNOŚĆ I ZASADY.
To człowieczeństwa są podstawy
Buźka
Buźka 19.07.2020, 21:45
Pan wójt kopara zapomniał się kim byl w glówce my się poprzewracało z tego rządzenia. Złą drogę wybrał może obawia sie pani Starosty Karpiuk. Nie ładnie panie kopara pana na kręcili ludzie pani symczuk. Z tego co wiadomo to zatrudnił już 3 osoby na miejsce pani starosty bylej kierowniczki urzedu stanu cywilnego i jest jux zastąpiona. Przyjdą wybory panie kopara lydzie panu wreczą dyscyplinarkę. Karma wraca wroci pan tam skad przyszedl z koparki
Fakt.
Fakt. 20.07.2020, 05:26
Buźka nie napinaj się tak mocno bo Ci żyłka pęknie. A jeśli Twoje wiedza dotycząca sprawy jest tak pewna jak to że Wójt zatrudnił trzy osoby na miejsce pani Karpiuk to gratuluję
Trzeszczańczyk
Trzeszczańczyk 20.07.2020, 08:00
Panie Wójcie proszę nie przejmować oni są w zdecydowanej mniejszości. Szczekają bo tak muszą. Jesteśmy z Panem.
Panie
Panie 13.07.2020, 06:58
Wójcie czas podjąć ostateczną mądrą decyzję,na bruczek ,zielona trawa czeka.
Tomasz Z.
Tomasz Z. 11.07.2020, 13:51
Pytanie do pani Karpiuk , Zająca , Katy, od kiedy nas mieszkańców Powiatu Hrubieszowskiego oszukiwali i robili z siebie niewinnych prostaczków . Bo faktycznie to co zrobili i w jaki sposób to tylko mogli zrobić prostaczkowie by napełnić własne koryto.
Ufny
Ufny 08.07.2020, 07:35
PiS poradzi sobie z tą zdradą. Ale kto jest odpowiedzialny za układanie list wyborczych do powiatu. Kto ich wziął na listy wyborcze? Pytam się ludzi kto to jest ten radny- odpowiedź a to ten co jego....w PSLu. A tamta to kto? A to szwagierka w PSLu. itp. To jak to mogło nie pieprznąć.
Trzeszczańczyk
Trzeszczańczyk 07.07.2020, 14:08
Otrzymała już tą dyscyplinarkę ta Pani?
randap
randap 07.07.2020, 07:56
REFERENDUM ! Tylko tak można raz na zawsze pozbyć się tych szkodników z ZSL i tą 4 zdrajców i kłamców podszytą pod PIS !
Referendarz
Referendarz 07.07.2020, 08:23
Z tego co wiem, a wiem to spotkanie w sprawie referendum po wyborach i ma być komunikat. Zapraszamy wszystkie środowiska polityczne działające na obszarze powiatu do współdziałania w tej sprawie.
Brawo
Brawo 07.07.2020, 09:23
Udanej inicjatywy, precz z zieloną zarazą.
Bratek
Bratek 06.07.2020, 20:15
Dlaczego PiS pozwala temu rozbijace zamojskiemu na skręt w kierunku pslu. Oj Sławomir, Sławomir. Miłość miłość w Zakopanem?
Strażak z Werbkowic
Strażak z Werbkowic 06.07.2020, 11:17
Werbkowicki i Hrubieszowski mistrz hejtu. Osoba niebezpieczna dla otoczenia i dla siebie. Nie szanuje ludzi, mieszkańców, wyborców. Wrogo nastawiony do kobiet, agresywny, zacietrzewiony i agresywny. Taki Nitras powiatu hrubieszowskiego. O kim mowa? Jakieś propozycje? Wystarczy pierwsza litera imienia i nazwiska, lub alter ego. Zobaczymy czy wiecie.
Kgs horodlo
Kgs horodlo 06.07.2020, 12:14
A może to agent 🤪tomek? 🤮
haha
haha 06.07.2020, 12:26
Raczej SYGNALISTA.
Jozek
Jozek 06.07.2020, 12:05
T. O?
Ja
Ja 06.07.2020, 11:54
A jakie nagrody przewiidziane są w tym quizie? Ja proponowałbym np. takie, jak:
1) Możliwość wiezienia taczką tego
jegomościa
2) zbiorowe pędzenie kopniakami
3) ubranie tego pana w wór pokutny,
a zwycięzca quizu zawiesiłby na
jego szyii tablicę "Zdrajca PSL-u i
PiS-u"
Mogą być inne nagrody. Liczę na pomysłowość internautów.
J.M.
J.M. 06.07.2020, 13:02
Wybieram taczkę dopakowałabym tylko do tej taczki Sławomira! Bo to i on namieszał w tej sprawie - zresztą jak zwykle.
x
x 06.07.2020, 13:10
Ankę też na taczkę.
Perfidia
Perfidia 06.07.2020, 12:23
To i Werbkowice i Hrubieszów poznały się na Kronikarzu,osobowość bezradna,chytra,dla własnych korzyści po trupach do celu,bez znaczenia z kim i jakim kosztem.
Karen
Karen 06.07.2020, 16:26
Jednym słowem osobnik o ciekawej moralności,dobry eksponat do badań dla psychoanalityków i psychiatrów.
Jozek
Jozek 06.07.2020, 10:59
Ten vice ma jakieś wykształcenie? Czy też od pluga oderwany?
Strzyżów się kłania uniżenie
Strzyżów się kłania uniżenie 06.07.2020, 11:05
Wice nie musi mieć wyższego jeżeli takowe posiada starosta. Ale Pan Marek ma duże doświadczenie w sprzedaży .....
Jozek
Jozek 06.07.2020, 12:04
Lodówek? Czy odkurzaczy?
haha
haha 06.07.2020, 12:24
Swoich kolegów.
Jozek
Jozek 06.07.2020, 13:14
Hahahahaha
O!
O! 06.07.2020, 12:19
Oj Józek jakiś ty przyziemny. Lodówki, odkurzacze. On sprzedał duszę i starych kolegów. Tak to SPRZEDAWCZYK
Perfidia
Perfidia 06.07.2020, 07:12
To ile pani starosta dostała kasy od premiera Morawieckiego na dobry początek,bo jeździł po powiatach i dawał na rozwój.
Jozek
Jozek 06.07.2020, 13:15
40 srebrników
śmieć strzyżowski
śmieć strzyżowski 05.07.2020, 10:32
Szli do wyborów czyniąc jako motyw przewodni walkę z patologią PSL w powiecie. Radny kronikarz na sztandary wziął rozliczenie kilkunastoletnich rządów PSL w powiecie, wyjaśnienie afer śmieciowej i piaskowej. Chciał walczyć z nepotyzmem itp.
Aż tu nagle...bum i już koalicyjka ze swoimi wrogami. Zdradzono wyborców PiS czy nie? Otóż zdradzono! Hańba!
Rex
Rex 06.07.2020, 09:10
To są właśnie manipulatorzy,propagandziści,prowokatorzy. Manipulują opinią publiczną,ludzkimi uczuciami(oczekiwaniem zmian,niezadowoleniem, wiarą w dobre intencje osoby piętnującej nieprawidłowości). Przed wyborami samorządowymi jeszcze jedna persona manipulowała wyborcami pisząc na kogo mają głosować na kogo nie. Dlatego też drodzy wyborcy powinniśmy zawsze kierować się własnym sumieniem wybierając naszych przedstawicieli władzy. Mamy już nauczkę .
Stare Budy
Stare Budy 05.07.2020, 14:33
Jak szukasz patologi to może u siebie w partii popatrz jak to wygląda a od PSL wara
Na dwa etaty
Na dwa etaty 06.07.2020, 08:09
ZSL jest agenturą SB sprawdzić tylko inwentarz IPN,dla kogo pracują.
Ulało mi się
Ulało mi się 05.07.2020, 14:54
Wójt opaska, syn wójta opaska, były starosta opaska, śmieci,piasek,nepotyzm, dwa sztandary pslu w starostwie w gablotce i wszystko to co opisał Jan Kowalski i ty śmiesz coś gadać o PiS? Weźcie sobie tą czwórkę renegatów do siebie i siedźcie cicho! Pasują do was jak ulał.
Stare budy
Stare budy 05.07.2020, 17:24
Nie rozśmieszaj mnie tym pisem
Jan Bury
Jan Bury 05.07.2020, 19:33
Nie rozmieszajcie mnie już z tą zmarginalizowaną partią o nazwie PSL z poparciem w granicach błędu statystycznego.
Kaczor
Kaczor 05.07.2020, 22:00
Przekupili rencistów i emerytów i są na fali naprawdę wielkie zwyciestwo żenada
Krótka pamięć
Krótka pamięć 06.07.2020, 06:31
A czym ZSL przekupywało, śmietniskiem w Strzyżowie, kopalniami piasku nielegalnymi,opaskami na oczach, to jest żenada.
Robię co mogę
Robię co mogę 05.07.2020, 22:51
Odczekaj w czasie ,samo zmienianie ników to za mało.Cos mało obrońców czworga wspaniałych,a nie sprawiedliwych.
Winda
Winda 05.07.2020, 10:54
Kronikarz żyje tylko HAKAMI, nic nie wnosi, rokosz tam, rokosz tu i stołek lub miejsce na liście w górę.
Rewers
Rewers 05.07.2020, 12:04
Ten facet jest chory na wybujałe ego,gardzi innymi w sposób niegodny ,nie do przyjęcia. Jeszcze trochę i taki stan doprowadzi go do obłędu. Oznaki tego dają się zauważyć już od jakiegoś czasu. Obraźliwe wypowiedzi,jakieś filmiki na portalach,permanentna krytyka wszystkich i wszystkiego no i kasowanie tego po jakimś czasie. Ale ludzie mają porejestriwane te rzeczy tak, że nic nie ginie.
JM
JM 05.07.2020, 09:12
3 radnych PiS + jeden przebieraniec poparli wniosek PSL o odwołanie swojego zarządu. Oddali w całości prezydium rady PSLowcom. Komedia. Takie cyrki tylko w Hrubieszowie. Na miejscu PiS przyjrzałbym się działalności pewnego posła z Zamościa, oraz pewnej Pani z Hrubieszowa-Lublina.
Natura 2000
Natura 2000 05.07.2020, 07:56
Usunięto przeszkody,czy już można dostarczać śmiecie do Strzyżowa, nazbierało się tego trochę.
,,,
,,, 04.07.2020, 22:42
pisowska mentalność
,,,
,,, 05.07.2020, 09:51
Dodaj ... to będzie twój nick. Widzę, że nawet w drobiazgach jest fałsz. Jestem wyborcą PiS i tego nie ukrywam. Ale nie przejmują nick-a.
,,,
,,, 05.07.2020, 09:23
To nie jest moja wypowiedź.
,,,
,,, 04.07.2020, 22:12
Państwo radni z PiS - słynna 4 - wasza postawa szkodzi Prezydentowi Dudzie. Jesteście odpowiedzialni za wyniki w tych wyborach. Na wszystkich zdjęciach popieracie Andrzeja Dudę, a faktycznie wasza postawa i decyzje podważają Jego pozycję. To jest haniebne i małostkowe. Dlatego wyborcy PiS są oburzeni!
P.j
P.j 05.07.2020, 11:54
Sam napisałeś czy znowu ściąga?
,,,
,,, 05.07.2020, 12:30
Dlaczego skupiasz się na sobie. Pewnie masz wybujałe ego, które nie znosi jakichkolwiek uwag. Ogarnij się. Nie wiem kim jesteś, ale ja nigdy nie obrażam innych. Nie Ciebie dotyczą komentarze, tylko Tych co zawarli dziwaczną koalicję. Chyba, że się mylę?
Z metra cięty
Z metra cięty 05.07.2020, 10:12
Stare Budy ciąg dalszy
,,,
,,, 05.07.2020, 10:15
Może "Szlag trafił" Witolda Gadowskiego. Tylko pytanie o agenturę, która nas rozgrywa?
Sławek nie mąć
Sławek nie mąć 04.07.2020, 07:56
A co na to wszystko Sławomir z Zamościa? Zadowolony jak zwykle z aliansu z PSL. PiSie otwórz oczy, szerzej,szerzej,szerzej.
jawa
jawa 04.07.2020, 21:39
Sławomir z Zamościa? Wystarczy spojrzeć na zdjęcia z odpustu w Krasnobrodzie-obok niego w pierwszym rzędzie nowa starosta Karpiuk spódniczka ledwo zakrywająca to i owo i te uda, te kolanka i ten rozanielony wzrok posła skupiony na tych widokach.
Tak wygląda życie
Tak wygląda życie 05.07.2020, 16:28
To są właśnie te dodatkowe obowiązki, o których mówiła pani nowa starosta argumentując potrzebę zatrudnienia na płatnym etacie członka zarządu.
Rozumiem udział w godzinach pracy w różnych uroczystościach religijno - patriotycznych na terenie miasta i powiatu hrubieszowskiego, ale wyjazd służbowym autem na odpust do Krasnobrodu to chyba nie należy do obowiązków pani starosty. A może to jednak była pielgrzymka dziękczynna za udany rokosz i alians z PSL-em (uczestnicy na zdjęciach to potwierdzają). Jak można być aż tak obłudnym.Ale Pan Bóg nie rychliwy ale sprawiedliwy. Prawda powoli wychodzi na jaw i te wszystkie osoby, o których tutaj wielokrotnie pisano biorące udział bezpośrednio lub tylko wspierające rokoszan pójdą w niebyt poltyczny.
A teraz ad factum, czy w sprawie tego wyjazdu i związanych z tym kosztów pan Patryk Cz. nowy przewodniczący komisji rewizyjnej przeprowadzi kontrolę? Jak wynika bowiem z wypowiedzi pana Ożóga na sesji rady w dniu 30 czerwca br. do przeprowadzenia kontroli nie potrzeba wskazania celu kontroli i zgody Rady Powiatu, wystarczy bowiem zawiadomienie obywatelskie, to ja takie zawiadomienie składam. Mam również nadzieję, że zapytania w tej sprawie złożą radni PiR i prawdziwi radni z PiS.
Mniemam też, że nowy pan przewodniczący jako prawnik z wykształcenia spawdzi czy powyższe nie narusza dyscypliny o finansach publicznych. No chyba że za paliwo i czas pracy kierowcy zapłaciła pani starosta z własnej kiesy. Ale co z nieobecnością w pracy? Był urlop czy stracony dzień pracy "dla dobra mieszkańców" ?
A niech się dzieje
A niech się dzieje 05.07.2020, 11:38
Raczej kronikarz skupia się na opisanych widokach :)
Okrutnik z Nowosiółek
Okrutnik z Nowosiółek 04.07.2020, 06:58
Kombinatorki się włączyły radnym PiS którzy poszli na lep stołków z PSL. Wyborcy im tego nigdy nie wybaczą. Osobiście sfinansuję banery przypominające mieszkańcom ich nazwiska.
Czy mógłby ktoś z pracowników starostwa czy to prawda że narzeczona radnego jest sekretarką?
Mateusz
Mateusz 04.07.2020, 08:00
Co robi 500+ stać ludzi na banery
,,,
,,, 04.07.2020, 11:13
@Mateusz. To dlatego słynna czwórka startowała z list PiS, bo trzeba mieć pieniądze na kampanię wyborczą. Potwierdzasz, że pieniądze partyjne nie śmierdzą, gdy się z nich korzysta. Natomiast realizacja programu wyborczego, który wpisuje się w działalność samorządu, jest już be.
Dość tego
Dość tego 04.07.2020, 08:19
Nie Twój interes. Nigdy żadnych + nie pobierałem. Nawet z tarczy nie korzystałem, a ponad 16 lat prowadzę działalność. Będę finansował co mi się podoba. Banery będą i już. Zastanowię się także nad bilbordami z piękną ilustracją: zając na łące czytający kronikarza a w tle sprzedawca lodówek ze sztandarem z napisem "W służbie Polsce Ludowej". Nad nimi Anetka zrywająca opaskę z oczu Józefata. Może być?
P.j
P.j 04.07.2020, 12:07
Co robią partie polityczne z ludzi zawieść, nienawiść ,pogarda chcesz zmienić coś czemu nie startujesz w wyborach, na banery Cię stać przekonaj ludzi do siebie w czym problem a wyzywanie i straszenie co to sie nie zrobi jest cechą ludzi prymitywnych ktorymi łatwo sie steruje i mamy to co mamy w telewizji szykany napuszczanie jednych na drugich dla zysku jednego czlowieka który o was zapomni.
,,,
,,, 04.07.2020, 22:02
P.J Naucz się wreszcie pisać poprawnie gramatycznie i stylistycznie. Pamiętaj, że jak mówisz o kimś, używając inwektyw, to tak naprawdę mówisz o sobie.
P.j
P.j 05.07.2020, 09:39
,,, Naucz sie wreszcie czytać ze zrozumieniem to nie boli
,,,
,,, 05.07.2020, 10:19
P.j zacznij czytać, cokolwiek. To naprawdę pomaga w poprawnych wypowiedziach.
P.j
P.j 05.07.2020, 11:51
,,, przestań cytować innych bo pewnie sam masz problem z poprawną wypowiedzią pisiorku
,,,
,,, 05.07.2020, 21:29
Drogi P.j nie tylko cytuję, ale używam odniesień, porównań, parafraz itp. stylistycznych wyrażeń. Cytaty zaznaczam. Bogactwo naszego języka jest pewnie Tobie znane i nie wiem dlaczego dręczą Cię cytaty. Jest ich zaledwie dwa. Polecam też, dla wzbogacenia oglądu świata, programy, wywiady. Pozdrawiam.
Tak wygląda życie
Tak wygląda życie 05.07.2020, 22:00
Do przecinków 3-ch
Jesteś inteligentną osobą ale zawsze próbujesz zdominować każdy rozpoczęty wątek dyskusji. Jest to wyjątkowo denerwujące. Odpuść sobie tę przepychankę z P.j.
To nic nie wnosi, z takimi ludźmi lepiej nie dyskitować gdyż zniżasz się do jego poziomu.
,,,
,,, 06.07.2020, 09:43
Dzięki, rozumiem, ale nie zmieniam nicka. Część zmienia i ma spokój.
,,,
,,, 05.07.2020, 12:25
P.j Niedawno napisałem, że inwektywy to broń słabych ludzi. Zacznij pisać stylistycznie i gramatycznie. Pozdrawiam.
Ja
Ja 04.07.2020, 17:21
Jak zwykle obrażasz ludzi, którzy nie są zgodni z twoimi poglądami.
Kto dał tobie prawo nazywać kogoś prymitywnym? Sam jesteś "prymitywny inaczej"
Boisz się, że ludzie chcą przypominać innym kto stał za tym zdradzieckim układem z PSL.
Popieram pomysł z banerami, niech nie myślą, że to wszystko przyschnie i ludzie zapomną.O nie, nie! Takiej zdrady się nie zapomina.
Okrótnik z Nowosiółek
Okrótnik z Nowosiółek 04.07.2020, 12:21
Nie staruję bo nie mam takich ambicji. Natomiast banery zawiną by ludzie zauważyli że robieni są w trąbę. Sam głosowałem na jednego z tych co zbratali się z PSL. Jestem na tą sytuację zły. Zresztą nie tylko ja. Mamy wolność słowa i wyrażania swoich opinii. Banery zawisną i tyle.

Pozostałe