Zamojskie ulice. Malowane kwiaty przy starym krzyżu (TYLKO W GAZECIE)

  • 30.06.2020, 15:30
  • Bogdan Nowak
Zamojskie ulice. Malowane kwiaty przy starym krzyżu (TYLKO W GAZECIE) Dożynki w Majdanie, rok 1947. Tak podpisano tę fotografię ze zbiorów APZ.
Mieszkańcy Majdanu pamiętają o tym, że ta część miasta miała kiedyś odrębny charakter, że była wsią – mówi Bolesław Kornaś, przewodniczący zarządu osiedla Majdan.

Jednym z najsłynniejszych mieszkańców urodzonych w tej części miasta był ppłk Adam Kiełbińki. Żył on w latach 1894-1975. Zasłynął jako lekarz, chirurg, autor wielu publikacji oraz przede wszystkim żołnierz Wojska Polskiego. Służył w armii gen. Andersa, gdzie kierował szpitalem dywizyjnym, a potem – już we Włoszech – był ordynatorem szpitala polowego w bitwie pod Monte Cassino. 

To tylko ułamek wielu ciekawych informacji, które poznacie czytając artykuł w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Bogdan Nowak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe