Woda wdzierała się na posesje (TYLKO W GAZECIE)

  • 30.06.2020, 12:39
  • lew
Woda wdzierała się na posesje (TYLKO W GAZECIE) Babice. Strażacy ewakuowali pontonem 3-osobową rodzinę.
Kolejni mieszkańcy powiatu biłgorajskiego zmagali się ze skutkami obfitych opadów deszczu. We zeszły wtorek potężne ulewy przeszły nad gminami Łukowa, Obsza i Biłgoraj. W Babicach trzeba było przy użyciu pontonu ewakuować rodzinę.

W gm. Łukowa dobrze popadało 21 czerwca, dzień później poprawiło, a na Dzień Ojca dolało do wiwatu. Łukowa i Chmielek zostały zalane.

– Przez centrum Łukowej płynęła jedna wielka rzeka – wspomina wójt tej gminy Stanisław Kozyra. – Dzięki ofiarności mieszkańców i strażaków udało się zażegnać większych strat, choć te, które wyrządziła ulewa też do małych nie należą.

Co działo się w innych miejscowościach? Nasza relacja dostępna w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Pogoda ostatnio mocno daje się nam we znaki. Silna burza przeszła nad regionem także w poniedziałek, 29 czerwca. 

 

 

lew

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe