Świadectwa rozdane, są wakacje (TYLKO W GAZECIE)

  • 30.06.2020, 08:30
  • ak
Świadectwa rozdane, są wakacje (TYLKO W GAZECIE) Arkadiusz Drączkowski, Klaudiusz Kozioł, Jakub Ćwik i Kamil Sadowski przez 8 lat uczyli się w tej samej klasie SP nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Zamościu. Od września będą w różnych szkołach.
Normalnych lekcji nie było od dawna, ale oceny zostały wystawione, a świadectwa wypisane. Nie wszędzie je rozdano. Bo tak jak ostatnio oświata z powodu koronawirusa nie funkcjonowała według tradycyjnych zasad, tak i zakończenie roku odbywało się w różnych placówkach różnie. Wszędzie jednak z zachowaniem rygorów sanitarnych.

– Władze miasta nie wydawały placówkom oświatowym żadnych konkretnych wytycznych co do sposobu organizowania zakończenia roku czy też rozdania świadectw. Dyrektorów uczulano jedynie, by zachować wszelkie środki ostrożności – wyjaśniła nam Marta Lackorzyńska-Szerafin, rzeczniczka prezydenta Zamościa.

Dystans musi być

Decyzje w poszczególnych placówkach zapadały po konsultacji z radami rodziców. Nigdzie obecność uczniów nie była obowiązkowa. Niektóre szkoły rozkładały uroczysty koniec roku na dwa dni tak, by zbyt duża liczba uczniów nie przychodziła po świadectwo jednocześnie. Niemal wszędzie godziny zarezerwowane dla poszczególnych klas były różne. W kilku podstawówkach (np. SP nr 6, SP nr 7) zdecydowano, że na żywo z wychowawcami spotkają się tylko ósmoklasiści. Pozostali uczniowie mieli spotkania wirtualne, swoje świadectwa mogą odbierać w sekretariatach w wakacje albo nawet dopiero we wrześniu.

Takie rozwiązanie zastosowano m.in. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Zamościu, z której uczniami rozmawialiśmy. 

Cały artykuł tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe