Zamość: Czego radny chce od zoo? (TYLKO W GAZECIE)

  • 30.06.2020, 07:06
  • Agnieszka Piela
Zamość: Czego radny chce od zoo? (TYLKO W GAZECIE)
Zdechłe ptaki, zużyte maseczki w trawie, zapaskudzone ławki, w dozowniku woda zamiast płynu dezynfekującego. Takie obrazki można zobaczyć w zamojskim ZOO. Co na to dyrektor?

  "To nie jest troska, a złośliwość. Radny miasta przejęty sytuacją w miejskiej jednostce, moim zdaniem, powinien zwrócić się do dyrektora z propozycjami poprawy, a nie uderzać w wizerunek zoo za pomocą mediów społecznościowych. To nie przystoi człowiekowi wybranemu przez mieszkańców, między innymi po to, by dbać o dobro Zamościa. Zaprosiłem Pana Radnego na spotkanie w celu wyjaśnienia nurtujących go problemów. Niestety, jedyną odpowiedzą był kolejny niezbyt przyjemny komentarz w mediach społecznościowych" – odpowiada w piśmie do naszej redakcji Grzegorz Garbuz. 

O co dokładnie chodzi? Szczegóły w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Agnieszka Piela

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Herman Glinka
Herman Glinka 03.07.2020, 16:00
Od jak to swój broni swojego czepiacie się zoo stojące kałuże na chodnikach dziury na ulicach osiedlowych brut i smrut pod smietnikami zapraszamy na ul. Polną
Jak
Jak 03.07.2020, 15:51
Panie radny chcesz zabłysnąć to przejdź się chodnikami ul polnej
Zamoscianin
Zamoscianin 03.07.2020, 15:47
Panie radny zakasac rękawy i do roboty czepiasz z się Pan zarabiasz setki tysięcy zł a wymagasz od kogoś zarabiającego najniższa krajowa wstyd!!
Marta Pfeifer
Marta Pfeifer 01.07.2020, 10:33
Dyrekcja ZOO powinna wstydzić się efektów zaniedbań do jakich dopuscila w zarzadzanej jednostce.Ogród zoologiczny jest jedną ze sztandarowych atrakcji Zamościa.Pan dyrektor,w mojej
ocenie nie powinien atakowac złośliwie radnego tylko zabrac się do pracy. W koncu za to otrzymuje sowite wtnagrodzenie.
Grzegorz Podgórski
Grzegorz Podgórski 01.07.2020, 07:37
Odpowiadając osobom, które mogą nie znać dokładnie zagadnienia - oświadczam. Do zoo wybrałem się dwukrotnie z uwagi na fakt, że dostałem niepokojące informacje za równo od mieszkańców jak i turystów. W mediach Pan Dyrektor zapewniał po śmierci żyrafy, że pandemia w żaden sposób nie wpłynęła negatywnie na funkcjonowanie ogrodu i jest wszystko pod kontrolą. Po pierwsze dokumentacja fotograficzna jednak wykazała zupełnie coś innego. Po drugie pewnie bym porozmawiał na ten temat z dyrektorem, ale z niewiadomych przyczyn podczas trwającej tak dużej inwestycji - postanowił pracować zdalnie. Dwukrotnie go nie zastałem w pracy. Po trzecie Pani Ewo, nie nudzę się i nie szukam igły w stosie siana jak to Pani napisała. W zoo bywam przynajmniej kilka razy w roku i nie wierzyłem, że tym razem zastanę taki nieład i brud, wcale mnie to nie ucieszyło, tylko bardzo zmartwiło. Zoo zawsze było naszą wizytówką a moja reakcja jest obowiązkiem wynikającym z racji pełnionej funkcji. Ograniczenia etatów opiekunom zwierząt krytykowałem od momentu jak ukazała się taka informacja, ponieważ uważam, że tu akurat nie da się zaoszczędzić. Pan dyrektor był jednak innego zdania i uznał chyba, że da się zwierzętami i ogrodem opiekować jak to napisał - zdanie. Jak się okazało te jego decyzje nie były w mojej ocenie słuszne.
Pozdrawiam. Grzegorz Podgórski - Radny Rady Miasta Zamość.
Ewa
Ewa 30.06.2020, 21:55
Nudy ma ten radny niech weźmie się do roboty a nie szuka igły stosie siana
Karol C.
Karol C. 30.06.2020, 19:32
Właśnie wróciłem z ZOO i nic złego tam nie widziałem. Wręcz przeciwnie, moje dzieci były zachwycone. Staramy się regularnie odwiedzać ogród a na przestrzeni ostatnich lat zauważyłem dużo zmian na lepsze.
Skoro kilka osób straciło tam pracę z powodu pandemii a wszyscy pozostali pracują teraz, oprócz tego, że na 3/4 to jeszcze w dwóch grupach. Wypadałoby docenić ich poświęcenie a nie krytykować.
Nowo powstające budynki już zza ogrodzenia robią wrażenie. Z niecierpliwością czekamy na zakończenie budowy.
Życzę wytrwałości i do ZOObaczenia!
Michał
Michał 30.06.2020, 11:53
Co się stało z tymi ptakami?

Pozostałe