Pożar w Lipsku. Kociak uratowany. Podali mu tlen

  • 29.06.2020, 12:21
  • ak
Pożar w Lipsku. Kociak uratowany. Podali mu tlen Fot. KM PSP Zamość
Strażacy ratowali dobytek z palącego się domu w Lipsku. Ruszyli na ratunek także kotce i jej młodym. Niestety, przeżyło tylko jedno z kociąt.

Do pożaru drewnianego domu doszło w nocy w sobotę, 27 czerwca. Od piecyka typu "koza" zapaliła się składowana przy nim makulatura, drewno opałowe i ubrania. Właścicielce nic się nie stało. Zanim strażacy dojechali, kobieta sama wiadrem z wodą gasiła płomienie. Ratownicy wyrzucili na zewnątrz tlące się materiały.

Gdy dowiedzieli się, że w domu jest kocica z małymi, zaczęli szukać zwierząt. Znaleźli je, dwa natychmiast wynieśli na zewnątrz. Uratowali jednak tylko jednego malucha, któremu podali tlen. Pozostałe futrzaki nie przeżyły.

– Przypuszczamy, że prawdopodobna przyczyną tego zdarzenia, była nieprawidłowa eksploatacja pieca na paliwo stałe. Spaleniu uległy ubrania i makulatura, uszkodzeniu uległy okna. Straty oszacowano na kwotę 5 tys. zł – informuje asp. sztab. Mariusz Szozda z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu.

Akcja trwała ponad godzinę. Brały w niej udział dwie jednostki zawodowców z Zamościa i ochotnicy z Białowoli.

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kornelia_Zmc
Kornelia_Zmc 08.07.2020, 14:08
Nie lubię pożarów, nie życzę nikomu takiej sytuacji. A jednak znajdą się jakieś hieny co będą szczuć. Wstyd wstyd wstyd !

Pozostałe