Wybory prezydenckie 2020. Duda czy Trzaskowski? II tura 12 lipca

  • 28.06.2020, 21:03
  • red.
Wybory prezydenckie 2020. Duda czy Trzaskowski? II tura 12 lipca
Polacy tłumnie poszli dzisiaj do urn wyborczych. Ale ostatecznego wyboru prezydenta nie dokonali. Zrobią to za dwa wygodnie, 12 lipca, podczas II tury wyborów prezydenckich.

Oficjalnych wyników głosowania, które trwało dzisiaj od godz. 7 do 21 (w niektórych lokalach nadal są oddawane głosy), jeszcze nie ma i dzisiaj na pewno nie będzie. Możliwe, że ostateczny wybór dokonany dziś przy urnach wyborczych poznamy dopiero jutro wieczorem, a może nawet we wtorek.

CZYTAJ TAKŻE: REKORDOWA FREKWENCJA. JAKA W MIASTACH I GMINACH ZAMOJSZCZYZNY?

Tymczasem sondaże wskazują, że w drugiej turze spotkają się urzędujący prezydent Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski, kandydat Koalicji Obywatelskiej. Na tego pierwszego miało zagłosować ok. 41,8 procent wyborców, a prezydenta Warszawy poparło 30,4 proc.

Jak według badań wypadli pozostali kandydaci? Szymon Hołownia miał zdobyć ok. 13,3 proc. głosów , Krzysztof Bosak - 7,4 proc. , Robert Biedroń - 2,9, a Władysław Kosiniak-Kamysz - 2,6. 

Pozostali kandydaci uzyskać mieli wyniki, które nie przekraczają 0,5 proc.

Źródło: sondaż exit poll przeprowadzony przez Ipsos

WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW NA TEMAT WYNIKÓW WYBORÓW W NASZYM REGIONIE, POSZCZEGÓLNYCH POWIATACH, MIASTACH I GMINACH, A TAKŻE KOMENTARZE WYBORCZE ZNAJDZIECIE W NAJBLIŻSZYM, WTORKOWYM, PAPIEROWYM WYDANIU KRONIKI TYGODNIA.

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (23)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
dr.br
dr.br 11.07.2020, 12:11
Po co zostawiliście tę burzę komentarzy? Żeby dalej komentować? Jest cisza wyborcza, jak macie milion złotych i was stać na taką karę za złamanie ciszy wyborczej to dalej niech hejtują i na tego i na tego, a co tam- zapłacicie, nie? Nigdzie nie ma komentarzy, ponadto WP i INTERIA informują że za złamanie ciszy wyborczej grozi kara pieniężna jak powyżej podana.
hihihi
hihihi 07.07.2020, 10:13
a słyszeliscie ze Duda sam przegrał ze sobą w debacie ?
były wyborca Pis
były wyborca Pis 06.07.2020, 15:31
Głosowałem zawsze na PiS, ale miarka się przebrała. Wiem, że Trzaskowskiemu można wiele zarzucić. Ale dla mnie sprawa jest zero-jedynkowa. Prezydent Duda ułaskawił gwałciciela i tego mu nie daruję. Głosują na Trzaskowskiego, przeciwko Dudzie.
obecny wyborca PiS
obecny wyborca PiS 07.07.2020, 09:23
Nie pieprz głupot. Oglądasz Tefałeny i inne antyrządowe media ,włącz trochę rozumu i nie bełkocz za nimi. Duda spełnił prośbę żony i matki tej dziewczyny której on nie zgwałcił, ale robił to czego nie powinien- dotykać, wkładać łapy tam gdzie nie trzeba. I za to go skazali, po czym odsiedział karę. Ale po wyjściu z więzienia miał zakaz zbliżania się do nich i one po ocenie, że zmienił się, jest innym człowiekiem zwrócili się z prośbą, aby go OD TEGO UŁASKAWIĆ czyli zdjąć karę zbliżania się do nich i pozwolić mu zamieszkać z nimi. I ich prośbę spełnił Duda. A to że głosowałeś na PiS trzeba między bajki włożyć.
za Dudą
za Dudą 06.07.2020, 19:49
Głosuj, kogo to tak naprawdę obchodzi?
kibol
kibol 05.07.2020, 20:11
Myśmy wszystko zapomnieli,
jak kibiców pałowali...,
marsze niepodległości zakazywali
a Starucha uwięzili>>>
koniarz
koniarz 03.07.2020, 08:31
Duda to nawet w stajniach Janowa Podlaskiego nie posprzątał przez kadencję. On się nie nadaje.
123
123 07.07.2020, 09:25
Ale jak będzie dalej prezydentem to koniarzy zwolni ze stajni.
trudny wybór
trudny wybór 02.07.2020, 00:46
Tęczowy, czy jarmułkowy?
,,,
,,, 01.07.2020, 18:12
Cytat z jednego z portali dla tych którzy mają krótką pamięć: "Żadne miłe słowa, uśmiechy i podstępne gry nie sprawią, że zapomnimy co PO robiła z Marszem Niepodległości w latach 2010-2015. Gaz, pałki, prowokacje i nasyłanie służb. To była walka z patriotyzmem - podkreślał Robert Bąkiewicz, prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości."
obiektywny
obiektywny 01.07.2020, 12:50
Chciałem głosować na Pana Dudę ale po obejrzeniu kilku ostatnich wydań wiadomości zmieniłem zdanie. Nie da się akceptować tego co oni robią.
Optymista
Optymista 01.07.2020, 13:11
Może przelknie Pan Prezydent taką stratę? Swoją drogą żeby ci d,,pe masłem smarował to i tak byś nie zagłosował ,bo pamiętasz czasy gdzie kombinowanie było niczym Sport narodowy.
Obiektywny
Obiektywny 01.07.2020, 21:14
Czy jako katolik i patriota mam popierać kłamstwo?
telewidz
telewidz 01.07.2020, 10:03
Oglądając TVP i TV Trwam przekaz jest jednoznaczny Duda cacy Trzaskowski be. Zastanawiające jest to, że :
Stolica głosowała na Trzaskowskiego, Duda przegrał. Mieszkańcy Warszawy widać, że są zadowoleni ze swego prezydenta i to jest prawdziwy miernik jego poparcia.
Duda przegrał w mieście rodzinnym w Krakowie, przegrał nawet w okręgu wyborczym w którym mieszka. To też jest miernik poparcia.
Wnioski do wyciągnięcia.
Lena
Lena 01.07.2020, 12:18
Słuchaj, nikt ci nie każe głosować na Dudę, tylko jako człowiek honoru zrezygnuj z emeryckiej 13-stki, POprzyj zmianę wieku emerytalnego np. do 70-go roku życia, a w kwestii przyszłościowego zalegalizowania homo-związków i wprowadzenia przepisów zezwalających na aborcję (bo wiesz-aborcja to jest morderstwo) to wyrzuć z siebie sumienie, bo poparcie takich projektów wiąże się z akceptacją tych czynów.
telewidz
telewidz 01.07.2020, 12:32
Poczytaj a potem pisz.np.:
Rafał Trzaskowski w kwestiach światopoglądowych proponuje weto dla zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej, inicjatywę ws. ustawy o związkach partnerskich oraz przywrócenie refundacji in vitro.
A sumienia i honoru niech każdy pilnuje swojego.
red.em
red.em 05.07.2020, 18:25
Lena, jest jak piszesz, Trzaskowski tylko przyczaił się, w razie wybrania go zostałyby zalegalizowane związki homo i adopcje dzieci przez homo, aborcja- to wszystko o co lewacka propaganda zabiega. My jako Polacy i katolicy nie możemy na to pozwolić!!!
,,,
,,, 30.06.2020, 12:03
Wyborcy Konfederacji popatrzcie na działania Rafała w Warszawie. Ewa Gawor - wpisać w wyszukiwarkę, Jolanta Lange - również wpisać. Dopiero potem decydować i nie mówcie, że nic o kandydacie Trzaskowskim nie wiecie.
Lewica
Lewica 29.06.2020, 20:29
"Według naszych informacji szef PSL nie zamierza nikogo poprzeć przed drugą turą. We wtorek spotykają się władze partii i zostanie na ten temat przeprowadzona dyskusja. Poparcie Dudy nie wchodzi w grę, bo PiS to śmiertelny wróg PSL na wsi, który podbiera ludowcom wyborców"

Zapraszamy do Hrubieszowa tu grupa PiSowców poparła PSL.
FRANEK
FRANEK 29.06.2020, 08:26
TRZASKOWSKI TO PO !TO DONALD TUSK! TO OPCJA NIEMIECKA! PO JUZ BYLO WIEM JAK TO BYLO ROZKLAD PANSTWA POLSKIEGO ZLODZIEJSTWA BEZ LIKU CHECIE POWROTU? JA NIE
Przeciw Pis
Przeciw Pis 10.07.2020, 17:00
Jeszcze trochę Franiu i będziesz suchy chleb jadł bo na nic nie będzie Cię stać jak znowu się pseudo Pis dorwie do władzy. Premier od rzeczy gada zamiast pracować . Wstyd na cały świat. I oto taki mamy elektorat nierobów, na których wszyscy muszą pracować bo mu się należy. Wstyd i hańba.
Wyborca
Wyborca 28.06.2020, 22:50
Gratuluję jeszcze p. Gowinowi. Już dawno byłoby po wyborach. A Kosiniak mógł do II tury wejść. Pociąg odjechał.
gosc
gosc 28.06.2020, 22:11
Gratulacje dla Kosiniaka-Kamysza za przełożenie wyborów z 10 maja 2020. Kukiz odezwij się, też przekładałeś. Najwięksi przegrani.

Pozostałe