Biłgoraj: Rusza sezon nad zalewem Bojary. Sprawdź nowe zasady

  • 27.06.2020, 05:04
  • ak
Biłgoraj: Rusza sezon nad zalewem Bojary. Sprawdź nowe zasady Fot. Archiwum KT
Od dzisiaj (27 czerwca) oficjalnie rozpoczyna się sezon kąpielowy nad zalewem Bojary w Biłgoraju. Wypoczywających strzec będą ratownicy, otwarta zostanie wypożyczalnia sprzętu pływającego. Wszystkich plażowiczów, w związku z zagrożeniem epidemiologicznym, obowiązywać mają szczególne zasady bezpieczeństwa. Jakie?

Nad zalewem jest nie tylko plaża, na której należy zachowywać wymagany dystans. Funkcjonuje też np. zjeżdżalnia wodna. Jest bezpłatna, ale wejście na nią ma się odbywać pod pewnymi rygorami. Nie mogą z niej np. korzystać osoby z objawami infekcji, a przed wejściem należy dezynfekować ręce, zaś oczekując w kolejce trzeba zachować odległość 2 metrów. Te same zasady obowiązują w wypożyczalni kajaków i rowerów wodnych.

CZYTAJ TAKŻE: ZAPOMNIJ O KĄPIELI. ZALEW W ZAMOŚCIU TO PLAC BUDOWY

O higienę rąk dbać powinno się też na placu zabaw. Co jeszcze? – Zaleca się, aby opiekunowie wyposażeni byli w środki pozwalające na utrzymanie higieny dziecka np. chusteczki do umycia rąk oraz czuwali, nad przestrzeganiem podstawowych zasad higieny (np. unikanie bliskiego kontaktu twarzą w twarz z innymi uczestnikami podczas zabawy, kasłanie/kichanie w chusteczkę lub zgięcie łokciowe – nie w kierunku innych) – napisano w komunikacie.

Pełna lista zaleceń dostępna na stronie internetowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Biłgoraju.

 

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe