Nowy starosta hrubieszowski: Dobro ponad wszystko (TYLKO W GAZECIE)

  • 25.06.2020, 08:00
  • Mariusz Parol
Nowy starosta hrubieszowski: Dobro ponad wszystko (TYLKO W GAZECIE)
Rozmawiamy z Anetą Karpiuk, starostą hrubieszowskim.

Przed odwołaniem Maryli Symczuk, w jej obronę mocno zaangażowali się przedstawiciele kierownictwa regionalnych struktur PiS. Troje z Was jest członkami PiS. Nie obawiacie się usunięcia z partii?

 – Nie jesteśmy jedynymi radnymi Prawa i Sprawiedliwości, którzy są w koalicji z radnymi PSL. W powiecie chełmskim też jest taka koalicja. We władzach powiatu starosta jest z PiS, podobnie jak wicestarosta, a jeden z członków zarządu powiatu jest z list popieranych przez PiS. Nie, nie sadzę, by kierownictwo tej partii miało podstawy do skreślenia nas z listy członków. Przecież jesteśmy reprezentantami PiS na tym terenie i w tutejszym samorządzie powiatowym.

Więcej pytań do nowej szefowej hrubieszowskiego samorządu i jej odpowiedzi znajdziecie tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (48)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Fals
Fals 04.07.2020, 07:00
Już na 1 sesji podkreśliła dobro Drogojówki.
BO
BO 01.07.2020, 12:41
Zrobili to przed wyborami bo wiedzieli że władze PiS nie zareagują bo są wybory.
Werbkowiczanka
Werbkowiczanka 30.06.2020, 14:58
Jak tam narzeczona radnego? Pracuje? Czy dla dobra powiatu przeniesiona?
Garbty
Garbty 30.06.2020, 15:34
A i o kierowcę zapytaj Pani Starosty,za co dostał posadę?co jeszcze musi zorganizować.
Prawy
Prawy 28.06.2020, 21:02
Jak dostali wiatru w żagle będą organizować referendum o odwołanie wójta z Trzeszczan, powód,hehe seniorów do sądu zaprosił,a czemu?bo się im zachciało sławy, nie mieli co powiedzieć to nazmyslali,a to już karalne.
Mołodiatycze
Mołodiatycze 30.06.2020, 08:16
To garstka. Niewielka grupka pieniaczy buntowanych przez tą panią która się z PSLem dogadała. Nic im z tego nie wyjdzie bo wszyscy są za wójtem.
Maja
Maja 27.06.2020, 11:06
Cytat,zgadnijcie kto i kiedy pisał? "Przedstawiciele władz powiatu z aktem oskarżenia,zawieszeni w czynnościach, z zajętymi majątkami otwierają listy wyborcze! Ich ludzie ukrywają logo partii na bilbordach."
LoL Werbkowice
LoL Werbkowice 28.06.2020, 13:05
Pisał to PSLowiec który przebrał się za PiSowca aby powrócić do PSLu. Zgadza się? A wczoraj wyzywał i straszył wyborców :)
petrus
petrus 28.06.2020, 00:41
to jest tutaj- http://lubiehrubie.pl/wiadomos…
Tak wygląda życie
Tak wygląda życie 28.06.2020, 13:56
No cóż historia zatoczyła koło. Ciekawi mnie w jaki sposób p.Ożóg, autor wielokrotnie cytowanych powyżej słów, zamierza rozliczyć byłego starostę a obecnego kolegę
koalicyjnego z opisywanych zarówno w liscie otwartym, jak też programie wyborczym, tych wszystkich "śmierdzących" spraw.
Jakoś sobie nie mogę tego wyobrazić, tym bardziej że został członkiem zarządu powiatu i kto wie czy to nie pod jego osobę szykowane są zmiany w statucie powiatu związane z utworzeniem etatowego członka zarządu. Niezła fucha za jakieś 5 tys. netto. A zatem coś za coś. Jak to się ma wobec słów, które zostały zawarte chociażby w liście otwartym ? To wszystko to jedynie puste obietnice i slogany (ulubione zwroty p. Ożoga i często przez niego cytowane). Proponuję aby mieszkańcy zapytali również tego pana z jakim efektem zakończyły się prace tzw. Komisji śmieciowej, której ten pan przewodniczył. Czy badał również swoją rolę jako Sekretarza powiatu w całym tym śmierdzącym dilu? Ale jak nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo, że chodzi o pieniądze i stołki. A ludzie myśleli, że ten pan chce coś dobrego zrobić dla mieszkańców powiatu. I znów nabraliśmy się na nic nieznaczące słowa, słowa, słowa.


v6
v6 26.06.2020, 23:15
Tylko natychmiastowe wyrzucenie renegatów.
IPN ależ tam ciekawostki
IPN ależ tam ciekawostki 26.06.2020, 22:00
Kto tam jest prowadzącym "uprawa"?
IPN
IPN 26.06.2020, 14:04
Kwestia wychowania i zasad. Nie zdradza się dla stołków. W ogóle zdrada jest zła.
Here
Here 26.06.2020, 13:47
Tylko w jaki ku.........ki sposób weszliście w tą koalicję to tylko o to chodzi ZDRADA
,,,
,,, 26.06.2020, 10:59
Czyje dobro pani nowa starosto? Wasze, czy nasze?
Widać
Widać 26.06.2020, 11:13
Odpowiedz szukaj na zdjęciu popierającej kandydata na prezydenta Dudę.W oczach widać że na sercu leży im dobro partii.
Pan Tu,Tuk
Pan Tu,Tuk 26.06.2020, 10:09
Takich rzeczy nie robi się przed wyborami. Tyle w temacie. Zdrada!
,,,
,,, 26.06.2020, 10:41
zgadzam się z Pan Tu, Tuk - szkoda że nie ma oświadczenia władz PiS
Rewers
Rewers 26.06.2020, 09:11
Demokracja? To zwykła zemsta głosujących,bo stołki zajęli nie ci których sobie zaplanowali a przecież ją zaakceptowano,zgodzono się na jej funkcję. Słuchy o jej odwołaniu krążyły od początku. Sytuacja zaogniła od czasu gdy Kuropatwa dostał duże poparcie w wyborach parlamentarnych. Poczuł się pewny siebie,mocny i zaczął pertraktacje ze zdrajcami,połechtał ich ambicje i zawiedzione oczekiwania. W naszym powiecie i mieście mamy takie osoby. Pisano o nich w licznych komentarzach. Oni nie dadzą pracować spokojnie. Mącą już od początku kadencji: referendum w mieście,odwołanie starosty.
Dobro ponad wszystko
Dobro ponad wszystko 26.06.2020, 08:56
30 06 20 sesja 1 nowej rady i zdjęto punkt 5 wnioski i oświadczenia obywatelskie. Brawo dobry początek Hipokryzji.Wilkowyje zamknąć ryje.
Z metra cięty
Z metra cięty 25.06.2020, 23:53
W Polsce póki co jest demokracja a po tych komentarzach ludzie chcą dyktatury zmienioana Starosta dwmokratycznie czy nie ,slaszszowano gloaowanie jak tak to do sądu jak nie to nie płakać Kuropatwe wybrali wyborcy czy w walizce jak Pani Starostę, proste pytania i proste odpowiedzi, trzeba umieć wygrać ale i umieć przegrać
,,,
,,, 26.06.2020, 11:10
@z metra cięty: przecież PO, PSL, lewica twierdzą, że w Polsce nie ma demokracji. Patrz akcja "OTUA". Nagle odmieniły się poglądy?
Brawo
Brawo 26.06.2020, 06:32
zmienioana,dwmokratycznie,slaszszowano gloaowanie . W ZSL internet wężykiem i na czerwono nie podkreśla błędy,ale jak Kuropatwa nauczył mówić tak się pisze.
cy
cy 25.06.2020, 21:34
ludzie, znacie grabie od siebie?
Gil z nosa
Gil z nosa 25.06.2020, 20:48
"Nie, nie sadzę, by kierownictwo tej partii miało podstawy do skreślenia nas z listy członków. Przecież jesteśmy reprezentantami PiS na tym terenie i w tutejszym samorządzie powiatowym" - kogoś tu poniosło. Pozwolicie Państwo że podsumuję to wszystko cytatem z filmu "Poranek Kojota" -
"Kiedy ty jeszcze dłubałeś w nosie i zjadałeś swoje gile ja jak żabka skakałem po głowach takich jak ty[...]
-Ja przeczytałem swoim życiu 2 książki
-Jakie?? poczytaj mi mamo??
-Jedną z nich był ''Ojciec chrzestny'' Gdybyś ją przeczytał wiedziałbyś że pieniądze to nie wszystko, przyjaciół się nie zdradza [...] Ale ty czytałeś jakieś pierdoły o żabach a teraz jeszcze na sile próbujesz zainteresować tym innych.
Kronikarz to ...
Kronikarz to ... 25.06.2020, 20:14
To jak Danuta Muzyczka została potraktowana przez tych ludzi to się w głowie nie mieści.
Xyz
Xyz 26.06.2020, 10:15
Czyli jak ? Pobili, skrzywdzili czy demokratycznie odwołali ? To taki ból spaść ze stołka ?
Wici rozumici
Wici rozumici 26.06.2020, 12:45
Demokratycznie utajnili do dziś nagrań tej sesji rady brak, czego się bać, wstydzić, dlatego tu piszemy.
Z metra cięty
Z metra cięty 26.06.2020, 19:16
Czemu kłamiesz taka twoja natura czy robisz to bo partia ci tak każe czy tylko jesteś pieniacz wiejski nagranie z sesji jest żaden problem obejrzeć
Trzeszczańczyk
Trzeszczańczyk 25.06.2020, 12:58
Targowica, Jałta, 4 radnych z PiS. Ot takie symbole. Nic się nie stało? Gratuluję dobrego samopoczucia tej Pani. Obiecuję, że każdy krawężnik z jakiejkolwiek drogi która powstanie będzie wymierzony.
Taki sobie
Taki sobie 26.06.2020, 11:14
O ile jesteś prawdziwy Trzeszczańczyk to czemu nie napiszesz, że ta pani nie mieszka w waszej gminie a więc także w powiecie hrubieszowskim. Jak więc może na okrągło powtarzać, że będzie dbała o dobro miezkańców powiatu hrubieszowskiego a może powiatu zamojskiego ? Bo tam naprawdę mieszka. Dbanie o mieszkańców to nie tylko odwalić 8 godz. za biurkiem, przeciąć wstęgę, czy powitać zaproszonych gości, a później bzyk w samochodzik i domu pod Zamościem. Praca Starosty jako prawdziwego gospodarza to także praca w terenie, wsłuchanie się w potrzeby mieszkańców, współpraca z wójtami gmin i burmistrzem i traktowanie ich jak partnerów a nie przedmiotowo. Przecież to pani wielokrotnie wraz ze swoimi "Towarzyszami" powtarzała, że to wyłącznie starosta i zarząd powinni decydować jakie drogi należy remontować. Co tam wójtowie mają do gadania. Potwirdzeniem są nagrania z sesji rady powiatu. A tak z ciekawości jak wyobraża sobie pani współpracę ze swoim dotychczasowym pracodawcą wójtem gminy Trzeszczany.
sam
sam 26.06.2020, 11:45
Czyli centrum życia w powiecie Zamojskim? UUUUUUUU to grubo.
Rex
Rex 25.06.2020, 11:58
Czy ktoś zastanawiał się nad tym skąd taki pośpiech z odwołaniem starosty? Przecież można było poczekać do tej sesji,która będzie 30.06,nie przyjąć raportu o stanie powiatu i odwołać zarząd. Proszę prześledzić porządek obrad sesji, przeanalizować go i wyciągnąć wnioski. Jak zagłosują radni i jakie podejmą uchwały. Wg mnie to jakaś paranoja,cwaniactwo i oszustwo.
Produkator
Produkator 25.06.2020, 12:26
Do śmieci w Strzyżowie się Pani Symczuk dokopała i do kopalni piasku?
odbijanka
odbijanka 25.06.2020, 11:25
Kilka dni temu pod innym artykułem napisałem że po Pani Symczuk będzie wójt gminy Trzeszczany i Werbkowice. I co wychodzi na moje już szykują i tam. PSL odbija powiat :)
Tom
Tom 25.06.2020, 22:07
a kiedy odbiją Tomaszów

Pozostałe