Tomaszów Lubelski: Dziewiętnasta – pomordowanym

  • 26.06.2020, 06:00
  • wd
Tomaszów Lubelski: Dziewiętnasta – pomordowanym
Kolejna, 19 już kolumna stanęła na placu drogi krzyżowej przy tomaszowskim sanktuarium. Poświęcona jest pamięci o rzezi wołyńskiej. Ustawiono ją w 76. rocznicę zbrodni w Zatylu w gm. Bełżec.

Kolumny pamięci to sposób na uczczenie historii kraju i regionu. Pierwsza kolumna pamięci na placu przy tomaszowskim sanktuarium pojawiła się trzy lata temu. Tematykę kolumn wybierano w konkursie ogłoszonym przez burmistrza, proboszcza parafii pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny i dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Tomasza Zamoyskiego.

Więcej o tej inicjatywie i odsłonięciu 19. kolumny przeczytasz w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe