Idź na zakupy w maseczce (TYLKO W GAZECIE)

  • 24.06.2020, 06:00
  • ak
Idź na zakupy w maseczce (TYLKO W GAZECIE) Fot. pixabay.com
Na dworze nie są już obowiązkowe, ale gdy wchodzi się do budynku, np. sklepu, nadal należy zasłaniać usta i nos maseczkami. Nie wszyscy się z tego obowiązku wywiązują. I wtedy interweniuje policja.

Tak właśnie było w miniony weekend w Zamościu. Najpierw ktoś zatelefonował na numer alarmowy 112 z informacją, że "źle się dzieje" w dyskoncie na ulicy Sadowej w Zamościu. Z informacji wynikało, że po sklepie chodzą klienci bez maseczek. Na miejsce skierowano patrol. Policjanci zobaczyli dwie osoby, które rzeczywiście chodziły między półkami bez osłoniętych twarzy.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Wujek
Wujek 25.06.2020, 06:08
Potomkowie chłopów pańszczyźnianych wykonują bez zastanowienia to co PAN mówi. Nie nawykli do Samodzielnego myślenia, uczeni natomiast donoszenia do PANA na innych.
Int
Int 25.06.2020, 09:11
O jest wolnościowiec, maseczki nosisz przede wszystkim aby chronić innych, smutne ze masz wywalone na ludzi. Wierzysz we wszystkie memy z grup na fb i filmiki ze słowem spisek, oszustwo z fb ? Jesteś zwolennikiem konfederacji ? bo oni ochoczo weszli w koalicje z foliarzami od 5g i szczepionkofobami. Czego się nie robi aby się dorwać do koryta...
Wujek
Wujek 25.06.2020, 20:24
Nie, jestem zwolennikiem technologii i postępu medycznego.
Zuza
Zuza 24.06.2020, 22:14
W małych sklepach osiedlowych lub na wsiach ludzie bez maseczek,sprzedawcy też bez,nawet uwagi nie zwracają i nikt nie zakłada.W urzędach ludzie zdziwieni,że wogóle każą im zakrywać usta i nos,wszyscy w jednej chwili astme mają.W kolejkach jeden za drugim bez odstępów,dmucha drugiemu w plecy albo co gorsze to kaszla jak gruźlik.Nikt od założenia maski na 15 minut jeszcze nie umarł,poza tym można założyć przyłbice.Egoizm ludzki nie zna granic.
Dana
Dana 24.06.2020, 12:29
Sprzedawcy też powinni nosić maseczki,przyłbice. Oni niech noszą,a ludzi czyli klienci niech noszą jak chcą nosić. Już ich nie przymuszona wola. Ciężko i w tych maseczkach jest wytrzymać,jak nie koronawirus to inne cholerstwo może nam zaszkodzić przez te maseczki.
Też Matoł
Też Matoł 24.06.2020, 13:22
Czyli sprzedawcy mają obowiązkowo chronić klientów - a klienci sprzedawców i innych klientów jak im się zechce? Ż.pl
Dana
Dana 24.06.2020, 13:36
Sprzedawcy dzień w dzień po całych dniach,z tysiącami ludzi można powiedzieć mają do czynienia więc,tak. A klient wejdzie na chwile,albo dłuższą chwile i dystans wystarczy zachować a nie ,,leżeć" na plecach drugiemu i po problemie co maseczki pewnie uchronią nas teraz od wszystkiego. Dystans i higiena może zapobiec a nie całe te maseczki od których możemy grzybicy płuc się nabawić,też mi rozwiązanie. Tam gdzie dystans nie jest możliwy autobusy jakieś małe pomieszczenia,to tak zrozumiem. A u fryzjerów co się w większości i tak dzieje,bliski kontakt z klientem a tam każde bez maseczek,miał być zakaz telefonów każdy telefonem nagrywa,zdjęcia robią także...bez komentarzy.
Szach
Szach 25.06.2020, 14:04
A jeżeli wśród klientów jest sprzedawca z innego sklepu?
Mieszkankanka
Mieszkankanka 24.06.2020, 16:10
"Sprzedawcy muszą bo maja do czynienia z tysiacem ludzi. Klienci na chwile wiec nie musza" Czy Pani siebie slyszy?
Może tak Pani przestanie myslec tylko o sobie, choćby przez szacunek dla tych sprzedawcow i inych ludzi kupujacych nalezy sie przemeczyc te 10 min...
Dana
Dana 24.06.2020, 16:13
Najlepiej z domu nie wychodzić, i po sprawie i tak wszystko w powietrzu krąży...i uupsss może na Panią padnie taka bakteryja,i co wtedy ?
tak tak
tak tak 24.06.2020, 09:01
tak to jest w większości sklepów carrefour leclerk kaufland i cała twierdza
ludzie bez masek kto za to odpowiada
Maseczka
Maseczka 25.06.2020, 06:09
Ja

Pozostałe