Komunie na wakacje (TYLKO W GAZECIE)

  • 23.06.2020, 06:00
  • Leszek Wójtowicz
Komunie na wakacje (TYLKO W GAZECIE)
Niektóre są już po, inne pójdą do Pierwszej Komunii Świętej pod koniec czerwca, w lipcu albo w sierpniu. O tym, kiedy dzieci przystąpią do sakramentu, zwykle zadecydowali rodzice wspólnie z proboszczami poszczególnych parafii.

Z uwagi na epidemię COVID-19 ks. bp Marian Rojek, ordynariusz diecezji zamojsko-lubaczowskiej, zadecydował na początku kwietnia o przełożeniu Pierwszych Komunii Świętych z maja na październik. Później, po złagodzeniu wprowadzonych obostrzeń, biskup umożliwił zmianę terminów, a decyzję pozostawił rodzicom dzieci pierwszokomunijnych i duszpasterzom poszczególnych parafii.

Jak nie maj, to czerwiec

Niektórzy proboszczowie – w porozumieniu z rodzicami trzecioklasistów – zdecydowali się na to, żeby dzieci przystąpiły do sakramentu już w czerwcu. – Po co czekać do jesieni, skoro eksperci twierdzą, że wtedy czeka nas nawrót koronawirusa? – pyta retorycznie pan Michał, ojciec 10-latki.

W sobotę (20 czerwca) komunia odbyła się w parafii Matki Bożej Królowej Polski. W uroczystości wzięło udział kilkadziesięcioro dzieci. Był wśród nich m.in. 9-letni Jakub Andrejczuk, mimo że do tej parafii nie należy, bo mieszka w Londynie.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe