Biłgoraj: Uczniowie LO im. ONZ laureatami konkursu o prymasie Wyszyńskim

  • 22.06.2020, 08:00
  • ak
Biłgoraj: Uczniowie LO im. ONZ laureatami konkursu o prymasie Wyszyńskim
Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju znaleźli się w gronie laureatów wojewódzkiego konkursu o Życiu i Nauczaniu Stefana Kardynała Wyszyńskiego pod hasłem ,,Dla nas po Bogu, największa miłość to Polska” - Kardynał Stefan Wyszyński w Powstaniu Warszawskim.

Konkurs organizowała Fundacja Gaudium et Spes w Biłgoraju, a wspierały ją Szkoła Podstawowa nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju oraz Fundacja Dom Trzeciego Tysiąclecia im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Zamościu. Młodzi ludzie z Lubelszczyzny zgłaszali do niego swoje prace multimedialne, plastyczne oraz literackie.

W tej pierwszej kategorii I miejsce zajęła drugoklasistka Agata Pintal, trzecie Bartosz Szatowski z klasy pierwszej, a wyróżniona została jego rówieśnica Alicja Nizio

Pierwszą nagrodę w kategorii plastycznej jury przyznało Ewie Król. Na drugim miejscu znalazła się Martyna Kniaziowska, a na trzecim Maciej Szatowski (wszyscy uczą się w pierwszej klasie).

Z kolei w części literackiej laureatką drugiego miejsca została Katarzyna Łokaj.

Prace multimedialne i plastyczne uczniowie przygotowali pod kierunkiem Grażyny Skakuj, a literacką uczennica napisała pod opieką Barbary Kłubko.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Edi Ed
Edi Ed 24.06.2020, 12:35
"Księża będą zawsze wykorzystywać ciemnotę i przesądy ludu. Będą posługiwać się religią jak maską, pod którą kryje się obłuda i zbrodniczość ich poczynań. Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród”. - Tadeusz Kościuszko

Pozostałe