Zamość: Więźniowie uszyli maseczki dla sędziów

  • 21.06.2020, 07:18
  • ak
Zamość: Więźniowie uszyli maseczki dla sędziów Fot. mjr Maciej Baniak/ZK Zamość
Od początku epidemii koronawirusa osadzeni w Zakładzie Karnym w Zamościu szyją maseczki ochronne. Przekazywano je wielu instytucjom, ostatnio spory transport trafił do Sądu Rejonowego w Zamościu.

Około 500 maseczek wielokrotnego użytku dyrektor zamojskiego ZK ppłk Jacek Zwierzchowski przekazał do sądu w czwartek, 18 czerwca.

W ramach akcji #ResortSprawiedliwościPomaga w więzieniu w Zamościu powstaje dziennie mniej więcej 150 maseczek. – Potrzeby w tym obszarze są duże, zgłaszają się do nas coraz to nowe instytucje i placówki potrzebujące wsparcia. Aby sprostać tym potrzebom uruchomiono dwa programy readaptacji społecznej, w ramach których osadzeni szyją maseczki:  pn. „Stwórz na miarę lepsze Życie” oraz "Wyszyj Zdrowie" – relacjonuje mjr Maciej Baniak, rzecznik prasowy ZK Zamość.

Sąd w Zamościu jest już kolejną instytucją, która otrzymała wsparcie. W ostatnim czasie maseczki trafiły również do Gminnego Ośrodka Kultury w Księżpolu.

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe