Karina i Karmen – śpiewające siostry Kowalskie odoszą sukcesy

  • 18.06.2020, 05:06
  • ak
Karina i Karmen – śpiewające siostry Kowalskie odoszą sukcesy
Epidemia epidemią, a marzenia spełniać trzeba. Dokładnie tak, jak Karina i Karmen Kowalskie z Zamościa, siostry, dla których jedna z wielu pasji jest śpiew. Obie dziewczynki w ostatnim czasie odniosły wiele wokalnych sukcesów.

O starszej z sióstr - Karinie było głośno kilka miesięcy temu. Dziewczynka z powodzeniem wzięła udział w telewizyjnym show dla dzieci The Voice Kids. Przeszła castingi,, w których wzięło udział ponad 2 tysiące młodych wokalistów z całej Polski, zakwalifikowała się do przesłuchań w ciemno, weszła do drużyny Dawida Kwiatkowskiego i śpiewała w kolejnych odcinkach.

CZYTAJ TAKŻE: KARINA KOWALSKA ZAŚPIEWA W THE VOICE KIDS

Nie wygrała całego programu, ale i tak twierdziła, że spełniła swoje marzenie. I wcale jej to nie zniechęciło. Startowała w kolejnych konkursach i odnosiła kolejne sukcesy, o których również pisaliśmy na naszym portalu, m.in. TUTAJ: KARINA KOWALSKA Z NAGRODĄ NA MIĘDZYNARODOWYM FESTIWALU.

Jej młodsza siostra także jest uzdolniona muzycznie i również ma na koncie wiele osiągnięć, m.in. w konkursach wokalnych organizowanych w Zamościu. Pisaliśmy o tym TUTAJ>>> DZIECIAKI U PROGU KARIERY oraz ROZŚPIEWANE ZOO - WYNIKI KONKURSU.

Obu dziewczynkom w realizacji i wokalnych pasji nie byłą w stanie przeszkodzić nawet epidemia. Co prawda konkursy nie mogły się odbywać na żywo, w prawdziwych salach, z prawdziwą publicznością, ale w wielu ośrodkach w Polsce realizowano je online. Siostry Kowalskie wykorzystały tę szansę i znowu odniosły sukcesy.

Już w trakcie epidemii odbył się ogólnopolski konkurs "Mój szkolny kolega z misji ". W kategorii muzycznej zadaniem uczestników było napisanie i wykonanie autorskiej piosenki. Temat przewodni utworów brzmiał: "Ochrzczeni i posłani - pomagamy misjom". Karinka napisała tekst zatytułowany " Afryko ma". Nad kompozycją pracowała wspólnie ze swoją nauczycielką śpiewu Joanną Przekocińską.

Nagrała swoją piosenkę i zgłosiła ją do konkursu, a jury przyznało dziewczynce III miejsce w kategorii klas I-III. – Do konkursu została zgłoszona przez szkołę I Społeczną SP im. Unii Europejskiej w Zamościu. Motywowała ją pani religii. Zresztą szkoła od dawna włącza się w działalność na rzecz misji – podkreśla mama utalentowanej wokalistki Agnieszka Kowalska.

Warto podkreślić, że w tym konkursie wzięło udział aż 397 szkół podstawowych z całej Polski (98 kategorii wiekowej klas I-III), a zgłosiło się do niego 6500 uczniów z kraju.

Online odbył się też niedawno Ogólnopolski Festiwal Piosenki Przedszkolnej "Foremka". Tym razem sukces odniosła 5-letnia Karmen, zajmując w swojej grupie wiekowej pierwsze miejsce.

Karmen nagrała swoją wybraną piosenkę i zachwyciła nią jurorów.

 

Obie dziewczynki wystartowały ponadto w I Internetowy Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej WOKALARIUM Kielce 2020. Karmenka zajęła tam drugie miejsce, a jej starsza siostra Karinka trzecie (każda w swojej kategorii wiekowej). Należy podkreślić, że nadesłane z całej Polski zgłoszenia oceniali wybitni specjaliści, m.in. Danuta Błażejczyk, Lidia Stanisławska, Aga Dyk, Janusz Radek, Szymon Wydra. To oni zdecydowali, że obie siostry z Zamościa pokonały bardzo silną konkurencję, awansowały do finału i sięgnęły po nagrody.

Z całą pewnością o sukcesach Kariny i Karmen usłyszymy jeszcze wielokrotnie. Kronika Tygodnia z przyjemnością zaś o nich napisze.

ak

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe