Zamość: Dorzuć się do windy. Stowarzyszenie "Krok za krokiem" prosi o wsparcie

  • 17.06.2020, 09:06
  • ak
Zamość: Dorzuć się do windy. Stowarzyszenie "Krok za krokiem" prosi o wsparcie Fot. pixabay.com
Część pieniędzy wyłoży Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, ale potrzebny jest jeszcze wkład własny, a na ten Stowarzyszenia "Krok za krokiem" w Zamościu nie stać. Tymczasem winda w ośrodku jest bardzo potrzebna. Stąd apel z prośbą o pomoc.

Ośrodek zamojskiego Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” zajmuje się m.in. wsparciem rozwoju dzieci, ich edukacją, ale też rehabilitacją i terapią zajęciową. Korzysta z tego mnóstwo niepełnosprawnych dzieci z wielu gmin.

W placówce jest winda, ale już 18-letnia, więc wysłużona. Potrzebna jest jej wymiana. Na zakup nowej udało się pozyskać 80 tys. zł dotacji z PFRON, ale potrzeba jeszcze drugie tyle. Tymczasem, jak czytamy w komunikacie, w związku z koronawirusem, uzbieranie tych środków możliwości finansowe "Krok za krokiem", które swoją działalność prowadzi nieodpłatnie.

Dlatego zrodził się pomysł na zorganizowanie internetowej zbiórki pieniędzy. Swoje datki można wpłacać poprzez portal siepomaga.pl.

 

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe