Tomaszów Lub.: Ukradł portfel i go wyrzucił, bo w środku nie było pieniędzy

  • 10.02.2017, 11:24
  • ak
Tomaszów Lub.: Ukradł portfel i go wyrzucił, bo w środku nie było pieniędzy KPP Tomaszów Lubelski
To nic, że zaraz po kradzieży porzucił łup. I tak usłyszał zarzuty i stanie niebawem przed sądem. Zwłaszcza, że jest recydywistą.

Chodzi o zdarzenie, do którego w Tomaszowie Lubelskim doszło pod koniec stycznia. Złodziej wykorzystał fakt, że ekspedientka na chwilę opuściła sklep, wszedł tam i zabrał pozostawiony przez kobietę portfel.

Szybko zorientował się, że łup jest byle jaki, bo w portmonetce nie było pieniędzy, a tylko karty płatnicze i dokumenty. Wyrzucił ją więc koło śmietnika i poszedł dalej.

Tomaszowscy policjanci, zawiadomieni o kradzieży, zaczęli szukać złodzieja. Ustalili, że to 37-letni mieszkaniec gm. Niedźwiada w pow. lubartowskim. Mężczyzna był już w przeszłości karany za podobne przestępstwo.

Przy tej okazji policjanci przypominają kilka podstawowych zasad, których dobrze jest przestrzegać np. podczas zakupów:

– nie zostawiajmy portfeli na ladach, gdzie oprócz pieniędzy znajdują się tam dokumenty, karty płatnicze, niejednokrotnie zapisane piny do kart,

– poważną przeszkodą dla złodzieja, będzie schowanie pieniędzy do wewnętrznej kieszeni kurtki, bądź płaszcza,

– należy zapiąć plecak czy torebkę i nosić przed sobą. Miejmy je zawsze w zasięgu wzroku, a nie jak często się zdarza na plecach, gdzie kompletnie nie wiemy co się z nimi dzieje,

– podczas wybierania gotówki z bankomatu ważne jest, aby zasłonić drugą ręką wpisywany przez nas kod pin, wybierajmy takie bankomaty, przy których jest światło, a jeśli zdecydujemy się pobrać większą gotówkę warto, by ktoś zaufany nam towarzyszył. Nie trzymajmy tych pieniędzy w jednym miejscu. Rozdzielmy je. Nawet jeżeli padniemy łupem kieszonkowca, to nie stracimy całej kwoty,

– w tych wszystkich miejscach, gdzie są ludzie (dworcach, przystankach, a także centrach handlowych) są policjanci. Oprócz tych umundurowanych znajdują się także nieumundurowani wywiadowcy. Ich głównym celem jest wyłapywanie kieszonkowców, złodziei, co sprawi, że poczujemy się bezpieczniej,

– w przypadku kiedy poczujemy się zagrożeni nie wahajmy się zwrócić o pomoc. Zawsze możemy zadzwonić na numery alarmowe 997 i 112. Każdy kto poczuje się zagrożony powinien skorzystać z tych numerów dla własnego bezpieczeństwa.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe