Łabunie: Niewybuch leżał w ogródku

  • 16.06.2020, 16:30
  • ak
Łabunie: Niewybuch leżał w ogródku Fot. KMP Zamość
Mieszkaniec gminy Łabunie nie przypuszczał, że w jego ogrodzie znajduje się coś tak niebezpiecznego. Podczas prac natrafił na niewybuch z czasów II wojny światowej.

Tego niecodziennego odkrycia mężczyzna dokonał w poniedziałek (15 czerwca) wieczorem. Zachował się jak należy, bo natychmiast przerwał prace i wezwał na miejsce policję. Mundurowi zabezpieczali teren do czasu przyjazdu saperów  z Chełma, którzy mieli zająć się neutralizacją pocisku.

– Pamiętajmy, że odnalezione niewybuchy mogą być bardzo niebezpieczne. Dlatego też nie wolno ich dotykać, przenosić czy też próbować rozbrajać. Miejsce odnalezienia należy zabezpieczyć i o znalezisku natychmiast powiadomić policję – przypomina Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe