Niekomfortowa sytuacja

  • 17.06.2020, 08:00
  • MaSzt
Niekomfortowa sytuacja
W sezonie 2020/2021 w lubelskiej IV lidze zagra aż siedem zespołów z okręgu zamojskiego, które najprawdopodobniej będą rywalizowały w jednej grupie. Tomasovia Tomaszów Lubelski uchodzi za zdecydowanego faworyta, ale trener Paweł Babiarz uważa, że ze względu na liczne mecze lokalne jego zespół nie jest w zbyt komfortowej sytuacji. Wolałby dalekie wyjazdy i potyczki bez derbowego zacietrzewienia.

Lubelski Związek Piłki Nożnej dokonał wstępnego podziału IV ligi na dwie grupy z uwzględnieniem położenia geograficznego i siły zespołów. Według tego projektu wszystkie siedem drużyn z okręgu zamojskiego znalazłoby się w jednej grupie – południowej.

 – Na papierze jesteśmy jednym z faworytów rozgrywek i kandydatów do awansu. Dlatego musimy zachowywać się jak na faworyta przystało. Do rywalizacji w IV lidze przystąpimy z wielkimi ambicjami. Będziemy chcieli wygrywać mecz za meczem. Teoretycznie możemy grać w łatwej grupie. Można w niej nazbierać sporo punktów, które zostaną zaliczone do rywalizacji w grupie mistrzowskiej, i znacznie wyprzedzić czołowe zespoły z grupy północnej, która wydaje się być bardziej wyrównana. Ale to tylko pozory. Ja nie postrzegam rywali, jako łatwych do ogrania. Wolałbym jechać na mecz ponad 200 km do Łukowa, niż niecałe 60 do Różańca. Jeśli w grupie będziemy grali z sześcioma zespołami z okręgu zamojskiego, to nie będzie to dla nas komfortowa sytuacja. Spotkania derbowe mają swoją specyfikę. Rywale będą się na nas wyjątkowo sprężać, by wypaść w rywalizacji z nami jak najlepiej. By udowodnić, że są w stanie nam dorównać. Oczywiście będzie to atrakcyjne dla kibiców i środowiska piłkarskiego Zamojszczyzny, ale dla nas – trudne – twierdzi Paweł Babiarz, trener Tomasovii.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

MaSzt

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Unia
Unia 19.06.2020, 10:41
Wez się za trenowanie Panie babiarz...złej baletnicy ...

Pozostałe