Hrubieszów: Odwołają starostę?

  • 09.06.2020, 17:09
  • par
Hrubieszów: Odwołają starostę? Maryla Symczuk, starosta hrubieszowski uważa, że zarzuty radnych PSL są niepoważne.
16 czerwca radni powiatu hrubieszowskiego pochylą się nad wnioskiem o odwołanie starosty Maryli Symczuk. Uchwałę w tej sprawie musi poprzeć co najmniej 12 radnych.

12 maja wniosek o odwołanie Maryli Symczuk ze stanowiska złożyło ośmioro radnych PSL. 

– Głównym zarzutem jest niewielka skuteczność w poszukiwaniu środków na rzecz rozwoju powiatu – przekonuje Józef Kuropatwa, szef klubu radnych PSL, poprzedni starosta hrubieszowski.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

par

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (77)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ghj
ghj 16.06.2020, 16:42
potrzebne referendum jak tlen i woda
,,,
,,, 16.06.2020, 16:32
co się dzieje, że Kronika nie informuje o nowej staroscie Karpiuk i o egzotycznej koalicji na czas głosowania - zieloni bracia wrócili
eda
eda 16.06.2020, 16:15
do nowej władzy, uważajcie upadek z wysokości bywa bolesny, kariera nie jest dana raz na zawsze proszę pana
por
por 16.06.2020, 16:13
Pani Aniu L. czapki z głow , szacunek za klasę,honor i godność
sumarum
sumarum 17.06.2020, 16:20
tak, popieram - chociaż odwagą jest też zostać i walczyć
Dalajlama
Dalajlama 20.06.2020, 14:18
A z kim? z hydrą, której ciągle odrastają zielone głowy?
pol
pol 16.06.2020, 16:06
wiocha pozostanie wiochą, mentalnie wieś i tyle, dobrze że nie uzywaja sztachet
gosc
gosc 16.06.2020, 16:05
Pani Starosto Marylu i Panie Starosto Wojciechu - znaczna część mieszkańców Hrubieszowa popiera to co zaczęliście robić; pani karpiuk, panie kata - wstyd - dla stołków?
hrubek
hrubek 16.06.2020, 12:12
Gdzie honor, chyba z brudem za paznokciami!? Na zbity pysk z PiS-u natychmiast!
!
! 16.06.2020, 14:50
Kata glosował razem z PSL?
1111
1111 16.06.2020, 19:17
tak i teraz on i rodzinka lajkują in minus
gosc
gosc 16.06.2020, 15:57
pamiętam, jak zaprzeczano na tych łamach, że Pan Kata nie związał się z PSL - jak się czują, Ci którzy pisali, że ma zasady i jest człowiekiem honoru? widać co wybrał?
erd
erd 16.06.2020, 11:32
wstyd, wstyd i jeszcze raz wstyd, powinni pozbawic mandatu pewne osoby by nie jatrzyły i szukały dziury w całym
sdf
sdf 16.06.2020, 11:01
Zielona mafia dalej swoimi mackami chce omotać powiat nieszczęsny hrubieszowski. Tragedia !
wyborca
wyborca 16.06.2020, 10:55
Starosta odwołana.Wstyd dla radnych niby z PiS Karpiuk, Kata , Ożóg, Zając.Niezbędne referendum natychmiast.
Wiki
Wiki 16.06.2020, 11:08
Referendum? Przecież starosta to tylko stanowisko. Możesz kandydować jak chcesz.
Byly  kolega
Byly kolega 16.06.2020, 08:08
PSL to partia raczej mafia ktorej sie wstydze!
Leo
Leo 15.06.2020, 16:36
Chodzą słuchy, że jednak szykuje się wylot dla starosty bo naszykowała sobie miękkie lądowanie. Szkoda tylko, że nie na dyrektora Rolniczaka. Miałaby okazję się wykazać. Państwo z dykty.
gosc
gosc 16.06.2020, 19:20
tak w kosmos z elonem m. w kosmicznym pojeździe - nie pisz bzdur młody - trochę przyzwoitości
obserwator
obserwator 16.06.2020, 10:48
Miałeś rację. Teraz wielce wybitna starosta obejmie stanowisko dyrektora w "konkursie" na dyrektora ZS1. Jak to mówi starostwa podobnie jak premier "półtorej roku dobrze pełniła swoją rolę" ....wygląda jednak że nie skoro aż 12 radnych ja odwołało ale już stołeczek naszykowany co nie? Czysty kabaret.
gosc
gosc 16.06.2020, 16:00
poprzedni dyrektor zrezygnował - sprawdź
Bye,Bye arbuzy
Bye,Bye arbuzy 15.06.2020, 16:43
Chodzą słuchy, że na wylocie to raczej 3/4 dyrektorów jest! Skoro sam PSL twierdzi że niektóre wydziały źle funkcjonują to bye,bye państwo dyrektorstwo zielono-czerwone. Będzie spełnione oczekiwanie zielonych na czele z tym bez zęba na przedzie, reorganizacja jak nic.
wyborca
wyborca 15.06.2020, 10:00
W Tyszowcach też jest problem z człowiekiem na stanowisku z rekomendacji PiS . Prezes PUK to nie udolny cham ,prostak ,erotoman . Zero reakcji na patologiczne poczynania tego gbura przywiezionego w tece . Nie tylko w Hrubieszowie mają problem z nieudacznikami z PiS .Tam przynajmniej mają odwagę podjąć reakcje a ty grochem o ścianę się problem odbija . Radni większości to ciemniaki a nie gospodarze miasta i co mamy z tym problemem zrobić???
gosc
gosc 15.06.2020, 11:09
nie obrażaj Pani Starosty, jak nie znasz - nie jest gburem i nieudacznikiem, ani tym bardziej er....... - inwektywy zostaw szalejącym młodym z PSL
PSL to arbuzy
PSL to arbuzy 15.06.2020, 13:55
Wróci do nich całe zło które nakręcili tuż przed wyborami prezydenckimi. Ludzie bez wyobraźni (w tym jeden bez zęba na "przedzie"). Wiemy kto stał za tą próbą przewrotu i nigdy tego nie zapomnimy. Nigdy.
PSL to arbuzy
PSL to arbuzy 15.06.2020, 10:56
Jaką odwagę mieli ci w Hrubieszowie? Proszę się zapoznać z tym skandalicznym uzasadnieniem, którym potwierdzili brak szacunku dla mieszkańców. Co ten bez zęba na "przedzie" myśli że ludzie nie pamiętają że zasiadał za stołem prezydialnym za rządów PSL? Wstyd dla wnioskodawców.
wyboraca
wyboraca 13.06.2020, 12:39
A czy kolesiostwo z Psl zastanowiło się chodziaż na chwilę dla czego przegrali wybory? A to dla tego przegrali bo społeczeństwo ma was już dośyć i tej waszej nieudolnej władzy. Pani Maryla została wybrana w demokratycznych wyborach bo tak chcieli wyborcy, tak to jej chcieli, nie was. Tak właśnie wygląda demokracja i proszę to uszanować.
Hipolit
Hipolit 14.06.2020, 18:48
Przecież ona nie została wybrana w bezpośrednich wyborach, tylko namaszczona przez większość PiS w radzie...
gosc
gosc 16.06.2020, 19:23
hipolit , a kysz, kysz - jak mawiał Wieszcz, ale który i gdzie to nie podpowiem, bo jesteś wysoce kształcony - sorbona
gosc
gosc 16.06.2020, 16:06
a poprzedni byli wybierani w powszechnych?
wyborca PiS
wyborca PiS 14.06.2020, 20:08
Pierdzielicie Hipolicie. A jakie to ma znaczenie?
wyborca
wyborca 14.06.2020, 19:13
Widzę że dalej nie pojmujesz dla czego ludzie głosowali na Pis zamiast na Psl
Trzeszczańska wendetta
Trzeszczańska wendetta 12.06.2020, 20:38
Niezłych tam mieszaczy macie. Mors, wyrokowiec, TW. Fajnie, fajnie. Gratuluję mieszkańcom. Stawiajcie dalej na zielonych.
.
. 12.06.2020, 20:02
coś na tym zdjęciu Marylka jakoś tak jakby mizernieje w oczach? może głowa ją rozbolała od wątku budowy drug w regionie i planowania remontów?
TW. Andrew Bar
TW. Andrew Bar 13.06.2020, 14:55
Z naciskiem na drug. hahahaha. PSL w całej krasie. Zresztą ten analfabetyzm wylazł przy okazji konstruowania uzasadnienia do wniosku. Jak to było? Klub radnych PSL przy Starostwie Powiatowym. Padłem.
.
. 16.06.2020, 09:19
"ó" - dróg - o przepraszam byk
Ktoś
Ktoś 13.06.2020, 08:05
Drug,hahaha!
Taki sobie
Taki sobie 12.06.2020, 23:35
Tak, jak patrzy na te wasze wpisy z błędami ortagraficznymi to może rozboleć nie tylko głowa ale i zęby ze zgrzytania.
Łazęga
Łazęga 12.06.2020, 20:28
Fotografia pochodzi z 2018 roku.
.
. 16.06.2020, 09:22
starzeje się w oczach, fakt
gosc
gosc 16.06.2020, 16:07
problemy ze wzrokiem i nickiem - okulista
.
. 16.06.2020, 18:47
Na tamtym drugim zdjęciu Marylka uśmiech ma od ucha do ucha ale jak na mój gust z grubsza wymyszony, wsjo rawno - teraz jej nie w smak smajliki, cóż utrata posadki pisana była widocznie i uśmiech zbladł. Nic jej autorska mowa o zasługach i wkładzie własnym w drogownictwo nie dało, czas zwijać żagle a gdzie uśmiech? Czyżby wypalił się żar jego i blask?
matka POLKA
matka POLKA 11.06.2020, 15:05
najgorsza partia to PSL i PO podnieśli wiek emerytalny emerytury podnosili po 2-4 zł była wszech obecna bieda dzieci nie dojadały emerytów nie stać było na wykup lekarstw itp.
kh
kh 17.06.2020, 12:57
a za pis podnoszą o 100 zł, dali 500+ ale wszystko zdrożało, ale jak mawia pewien pan: 'Proszę państwa, ceny rosną. Ja sobie zdaję z tego sprawę, że ceny rosną. Ale musicie mieć państwa świadomość, że jak rosną wynagrodzenia, to niestety rosną też i ceny '.
naczelnik
naczelnik 11.06.2020, 11:16
Już dawno zauważyłem jak ci analfabeci nazwali swój klub partyjny. Oni dalej uważają, że uni to dalej starostwo powiatowe a nie część rady powiatu hrubieszowskiego ! A takie tytuły naukowe im Chełmie nadali!
nie lubię ps
nie lubię ps 11.06.2020, 11:24
Szkoła Wyższa :) Ja myślę że tak ich tam wykształcili, że liczyli na jakiś rozłam w zjednoczonej prawicy i zmianę rządów Gowin - Kosiniak (nie mylić z Kamyszem bo to dwie różne osoby). Nie wyszło :). Rozliczyć rządy PSL w powiecie hrubieszowskim proponuję. Afery wyliczyć, kolesiów na stołkach wyp...lić na zbity.....
Nie dla PSL
Nie dla PSL 11.06.2020, 10:03
Wniosek podpisał Klub Radnych PSL Starostwa Powiatowego w Hrubieszowie. Co to za twór? Czy istnieje taki klub? Czyli że co? Ten klub to Starostwo założyło? To jednostka podległa powiatu?. Czytelnicy KT zapoznajcie się proszę z uzasadnieniem wniosku tak z ciekawości i wypowiedzcie się czy do tego w ogóle można się odnieść? Kto to napisał i w jakim celu? Chcą szkodzić przed wyborami więc szkodzą, ale to wróci do PSL rykoszetem i to już niedługo. Dość PSL w powiecie.
Kolega
Kolega 11.06.2020, 07:48
CHCE ODWOLAC PSL ZIELONI CZYLI NIEDOJRZALI KOMUNISCI TYLKO WY KOLEDZY JUZ BYLISCIE NIC DOBREGO NIE WYNIKALO Z WASZYCH RZADOW SCIGAL WAS NAWET PROKURATOR! IDZCIE PRECZ!

Pozostałe