Werbkowice: Z ławy szkolnej na sądową (TYLKO W GAZECIE)

  • 09.06.2020, 13:00
  • Mariusz Parol
Werbkowice: Z ławy szkolnej na sądową (TYLKO W GAZECIE)
Narasta konflikt między wójt gminy Werbkowice a dyrektorką miejscowej szkoły.

Połowa nauczycieli ze szkoły podstawowej w Werbkowicach zwróciła się do szefa Rady Gminy Mariusza Kidyby z prośbą o interwencję. Są zaniepokojeni działaniami wójt Agnieszki Skubis-Rafalskiej wobec Anny Woś, dyrektora podstawówki. Wójt przekonuje, że w owym piśmie została obrzucona oszczerstwami, pomówieniami i insynuacjami, którymi powinna zająć się prokuratura.

Pismo z prośbą o interwencję podpisało 19 nauczycieli i ksiądz katecheta ze szkoły podstawowej w Werbkowicach. Ten jednak po kilku dniach złożył oświadczenie, że wycofuje swoje poparcie. Oburzeni nauczyciele piszą, że "Działania wójt gminy Agnieszki Skubis- Rafalskiej, w czasie rozpoczęcia zdalnego nauczania dodatkowo skomplikowały i tak już trudną sytuację w tej szkole".

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (26)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
za
za 17.12.2020, 14:00
Takiego wstydu to jeszcze w tej gminie nikt nam nie przyniósł jak Rafalska!
Exnauczyciel
Exnauczyciel 17.12.2020, 16:57
Raczej chyba ktoś nie dorósł do pełnienia funkcji dyrektora i pedagoga
Piotrek.
Piotrek. 13.06.2020, 11:40
W tym przypadku pani dyrektor i część jakaś nauczycieli , chyba zapomniała o podstawowych obowiązkach w szkole. Szanowne panie dzieci w domu wszystko powiedzą , a nauczyciel ma pracować bez względu w jakiej sytuacji się znajduje a nie udawać że ma ciasne buty. My podatnicy płacimy i będziemy w końcu wymagać.
Abc
Abc 24.06.2020, 21:43
Oby to była ostatnia kadencja pisu w tej gminie.
Zosia
Zosia 17.12.2020, 16:58
Oby zieloni nigdy nie pełnili już jakiejkolwiek funkcji
x
x 12.06.2020, 20:40
Niech się Pani trzyma Pani wójt. Poszczekają i przestaną.
Hary
Hary 12.06.2020, 18:25
Dopiero teraz przekonaliście się mieszkańcy Werbkowic, że wybór p. Agnieszki na wójta nie był trafiony. Cóż na błędach uczymy się.
Werbkowice
Werbkowice 12.06.2020, 16:30
KAZDY MYSLACY MIESZKANIEC GMINY WERBKOWICE WIE ZE PANI WOJT MA TUTAJ RACJE!
Mieszkaniec
Mieszkaniec 12.06.2020, 12:20
Najśmieszniejsze jest to że każdy wiedział jaka jest Pani Wójt zanim została wybrana ludziom odpowiadało a teraz Ci co najgłośniej krzyczeli że popierają teraz krytykują i chcą odwołać. Wioski wygrały a Werbkowice gdzie były na głosowaniu poprzedni wójt iloma głosami wygrał 50 ?
Mieszko
Mieszko 11.06.2020, 15:58
Werbkowice nie wybrały tej pani ,tylko wiochy w Koło Werbkowic.
Do Mieszka
Do Mieszka 11.06.2020, 20:09
Jasne, państwo z miasta Werbkowic, a reszta to wiocha. Ileż tu pogardy i braku szacunku do człowieka. Kazdy może się pomylić. Wasze wielkomiejskie wybory też nie były najlepsze. Może dla was tak, ale o okoliczne wioski nikt nie dba. Widocznie uwazani jesteśmy za ludzi gorszego sortu. Przykre to...
Aaa
Aaa 11.06.2020, 18:58
A Werbkowice to miasto??? Też wiocha!!!
MIESZKANIEC
MIESZKANIEC 11.06.2020, 10:57
Normalnie ludzie walczą z jedną epidemią,my w Werbkowicach walczymy z dwiema bo dochodzi p.Wójt.
Dziękujemy Redaktorze za artykuł,myślę że jest to rozwojowa.
WrC
WrC 11.06.2020, 09:44
Wójtowa najlepsza jest a nie jakieś mięczaki....
panbuczek
panbuczek 10.06.2020, 14:25
gdzie Ci mężczyźni prawdziwi tacy, gdzie te orły, herosy, bażanty gdzie... w całym tym zblazowanym powiecie rubieszowskim ... no gdzie?
Seweryn
Seweryn 10.06.2020, 11:54
Jakiś wzmożony atak widzę przed wyborami prezydenckimi na wszystkie osoby związane z PiS. Dajcie pracować. Dobrze jest Pani Wójt. Tak trzymać.
groteska
groteska 10.06.2020, 10:39
wasza wójtowa może ma cienką skórę albo modę na pozwy przeszczepiła z Trzeszczan, w regionie trend nowy - kto wójtom nie przyklaskuje - wnet do prokuratury powędruje, zgroza
Xyz
Xyz 11.06.2020, 19:50
A po co do tego mieszać gminę Trzeszczany??? Ciekawe z jakiej ty gminy??
groteska
groteska 11.06.2020, 21:57
z gminy Hrubieszów, skoro to tak ciebie obchodzi. Mój wójt przynajmniej krytyki się nie boi, równy z niego gość i pewny jestem, że nikogo do prokuratury by nie podawał jak po sąsiedzku to teraz robią. Mądre nauczycieli, seniorów, strażaków i innych świadomych obywateli do prokuratury i sądu podawać?? Druga Białoruś, Korea Północna czy PRL wykiełkuje w tych samorządach jak na ręce wam
nie będzie się patrzyło. Spuścić was z oczu nie można, bo kto wie, co takim wójtom do głowy poprzychodzić może. Weźcie przykład z mojego wójta, uczcie się od niego obycia i ogłady.
XYZ
XYZ 11.06.2020, 22:18
Już ja bym tak tych seniorek wielce nie bronił, bo cwaniary też mają za uszami. Już wszyscy zapomnieli że to one najbardziej chciały pozbyć się klubu sportowego, a teraz takie męczennice z siebie robią. Jeszcze się nie spotkałem z tym że tylko jedna strona winna jest.
Sali mon
Sali mon 11.06.2020, 14:58
Grupka ludzi będzie plula w twarz,a on będzie udawał że deszcz pada.Jakie to Polskie.Powinien chydrze łeb obciąć a nie czekać tak długo.
Lolita
Lolita 10.06.2020, 08:52
W przedszkolu też miesza a dyrektorka włazi jej w dupke od nauczycieli przedszkola też otrzyma pismo i pozew sądowy
Abc
Abc 24.06.2020, 21:47
No, jasne! Wszyscy mocni, ale w gębie! Przedszkolanki uszy położą po sobie, na czele z dyrektorką, pod nosem coś powiedzą i będą ***ć na rozkaz.
Zainteresowany
Zainteresowany 10.06.2020, 08:42
Po co na nią głosowaliście teraz macie
Były wielbiciel