Muzea czekają na turystów

  • 12.06.2020, 08:00
  • wd
Muzea czekają na turystów Już niedługo w zbiorach Muzeum Pożarnictwa w Oseredku poza wiekowym sprzętem będzie można zobaczyć emblematy naramienne tzw. naszywki strażackie.
Na razie w muzeach tłumów nie ma, ale placówki liczą, że szybko się to zmieni. Oseredek i Siedliska czekają na turystów. Pierwszych już przyjęli. Z wielką radością.

Skamieniałe drzewa z okresu trzeciorzędu, eksponaty myśliwskie i przedmioty z gospodarstwa domowego z XX, a nawet końca XIX wieku można zobaczyć w ponownie otwartym Muzeum Skamieniałych Drzew w Siedliskach. Co prawda nie tak jak wcześniej, bo muzeum otwarte jest tylko gości indywidualnych (grupy muszą poczekać) i tylko w poniedziałki i środy, a po wcześniejszym uzgodnieniu w soboty, jednak zawsze to coś. 

 – Na razie nie ma tam przewodnika, ale staramy się udzielać zwiedzającym najważniejszych informacji – mówi Alicja Żmuda z Biblioteki w Lubyczy Królewskiej. Dodaje, że to, jak będzie wyglądała praca muzeum w niedalekim czasie, będzie zależało od sytuacji epidemicznej.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe