Tarnogród: Profesor z nagrodą

  • 12.06.2020, 07:00
  • lew
Tarnogród: Profesor z nagrodą
Prof. Lech Śliwonik, teatrolog od wielu lat związany z Tarnogrodem i Honorowy Obywatel Tarnogrodu, został jednym z laureatów 45. edycji Nagrody im. Oskara Kolberga "Za zasługi dla kultury ludowej".

Prof. Lech Śliwonik związany jest z tarnogrodzkimi sejmikami od 1981 r., kiedy to po raz pierwszy przyjechał na sejmik międzywojewódzki. Od 1984 r. był obecny na każdym sejmiku o zasięgu ogólnopolskim. Pełnił wielokrotnie funkcję przewodniczącego Rady Artystycznej. Laureat jest profesorem Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie, prezesem Zarządu Głównego Towarzystwa Kultury Teatralnej, teatrologiem, badaczem i znawcą polskiego teatru amatorskiego i teatru ludowego.

Nagroda, której patronem jest Oskar Kolberg, etnograf, folklorysta i kompozytor, została ustanowiona w 1974 r. Przyznawana jest w sześciu kategoriach: w dziedzinie twórczości artystycznej indywidualnej, kapel i zespołów folklorystycznych, w dziedzinie działalności badawczej, dokumentacyjnej, animacji i upowszechniania kultury ludowej. Wyróżnienia honorowe są przyznawane instytucjom i organizacjom szczególnie zasłużonym dla rozwoju i popularyzacji polskiej sztuki ludowej i folkloru.

lew

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
kklee_kklee
kklee_kklee 12.06.2020, 08:21
Osmanthus fragrans tea is a kind of precious flower tea made from exquisite tea billet and fresh osmanthus fragrans. The fragrance is rich and lasting, and the tea color is green and bright. Jasmine tea is also called jasmine flakes and belongs to flower tea.
https://www.vipbloger.com

Pozostałe