Bądź Eko w Zamościu: Recyklingowa rewia mody

  • 10.06.2020, 07:12
  • red.
Bądź Eko w Zamościu: Recyklingowa rewia mody
Suknia na bal wykonana z czarnego worka na śmieci. Strój dyskotekowy zrobiony z wytłaczanek po jajkach. Uczniom ze Szkoły Podstawowej nr 9 pomysłów nie brakowało.

Uczniowie wykorzystali różne materiały: kolorowe folie, gazety, tektury (powstają z nich fajne torebki), korki po napojach (doskonale nadają się do ozdabiania pasków), płyty kompaktowe (można z nich zrobić elementy sukienki lub kolczyki). Zrobili z nich stroje dyskotekowe, wieczorowe, do szkoły i na sylwestra, pelerynki i gorsety.

 – Mimo że pandemia utrudnia zrealizowanie zgłoszonych zadań, udało nam się je zrealizować – mówi Anna Iwan, koordynator projektu "Dziewiątka dziś świat sprząta" ze SP nr 9 w Zamościu.

 Uczniowie wykonali też ekostwory oraz ekozabawki. Klasa Va przygotowała ulotki uświadamiające mieszkańców najbliższej okolicy o sposobach ochrony środowiska. Zorganizowano konkursy na plakat uświadamiający potrzebę ochrony środowiska oraz na wiersz o tematyce ekologicznej (brawo Martyna Wlaź z kl. VI D i Maja Suszek z kl. VI C!).

red.

Zdjęcia (8)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ania
Ania 02.07.2020, 15:18
Szkoda, że zdjęcia są sprzed 8 lat. :)

Pozostałe