Raport inspekcji handlowej: Strach się bawić

  • 11.06.2020, 09:05
  • lew
Raport inspekcji handlowej: Strach się bawić
Telefon na baterie dzwonił, ale zbyt głośno, pasem do gitary dziecko mogło się udusić, a lalka miała znacznie przekroczony poziom niebezpiecznej substancji, jaką jest ftalan. Tymi zabawkami dzieci nie powinny się bawić.

W pierwszym kwartale br. zamojska delegatura Inspekcji Handlowej objęła kontrolą trzy zabawki wydające dźwięki (przeznaczone dla dzieci w wieku poniżej 3 lat) oraz dwie zabawki (lalki) przeznaczone dla kategorii wiekowej powyżej 3. 

– W wyniku badań laboratoryjnych zakwestionowano dwie zabawki dźwiękowe – informuje Anna Subocz-Chachuła, dyrektor delegatury Inspekcji Handlowej w Zamościu.

W telefonie przekroczono dopuszczalny poziom ciśnienia akustycznego, co stwarzało ryzyko uszkodzenia słuchu dziecka, a ponadto zabawka miała mały element, który mógł zostać połknięty lub przedostać się do dróg oddechowych, stwarzając ryzyko uduszenia.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

lew

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe