Waleczny Spartakus ma monografię!

  • 12.06.2020, 06:00
  • tomt
Waleczny Spartakus ma monografię! Mirosław Tereszczuk oddaje w nasze ręce kawał historii regionalnej piłki nożnej.
To prawdziwa gratka dla pasjonatów historii piłki nożnej w naszym regionie. Spod pióra Mirosława Tereszczuka wyszła bowiem obszerna publikacja pt. "Waleczni jak Spartakus Szarowola", poświęcona historii tego klubu. Pond 200-stronicowa monografia ukazała się dzięki wsparciu Fundacji Społeczno-Gospodarczej Oscar, za sterami której stoją Agata i Lesław Kapka.

W pięknie wydanym albumie z twardą okładką znajdziemy barwnie opisane dzieje Spartakusa Szarowola. Podana na tacy historia ubarwiona została licznymi wypowiedziami działaczy, trenerów i graczy klubu. Na łamach publikacji znajdziemy też mnóstwo archiwalnych zdjęć, oddających klimat czasów, w których Spartakus powstawał oraz w których święcił swe największe triumfy. Futbolowi statystycy otrzymają oczywiście potężną bazę wyników, tabel oraz składy zespołu i skany dokumentów, z których wiele liczy sobie niemal czterdzieści lat. W monografii trafiamy również na wiele ciekawostek, w tym kilka o zabarwieniu humorystycznym, przez co czytelnik nie tylko wraca pamięcią do czasów minionych, ale również pochyla się nad nimi z uśmiechem.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

tomt

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zamościak
Zamościak 14.06.2020, 08:46
na którym roku kończy się monografia ? Jakie jest podejście autora do zmiany nazwy na Motor ?

Pozostałe