Procesje Bożego Ciała. W maseczkach lub oddaleniu (TYLKO W GAZECIE)

  • 10.06.2020, 06:03
  • AP
Procesje Bożego Ciała. W maseczkach lub oddaleniu (TYLKO W GAZECIE) Podczas procesji trudno będzie zachować wymagany odstęp. Proboszczowie radzą, aby przyjść w maseczkach.
Boże Ciało to jedno z najstarszych i najważniejszych świąt w Kościele katolickim. W naszej diecezji ma przebiegać tradycyjnie. Uroczyste procesje do czterech ołtarzy odbywać się mają z zachowaniem przepisów sanitarnych. Niektóre z parafii zrezygnowały w tym roku z organizowania procesji po ulicach miejscowości.

Biskup diecezji zamojsko-lubaczowskiej Marian Rojek 4 czerwca za pośrednictwem strony internetowej poinformował, że zgodnie z wyjaśnieniami prawnymi ks. bpa Artura Mizińskiego, sekretarza generalnego Konferencji Episkopatu, z dnia 3 czerwca 2020 r., podczas zgromadzeń poza kościołami i innymi obiektami kultu religijnego uczestnicy mają obowiązek zachowania odległości między sobą nie mniejszej niż 2 metry lub zakrywania ust i nosa. Obowiązek zakrywania ust i nosa nie dotyczy osób sprawujących kult religijny. W uroczystościach religijnych nie obowiązuje limit 150 osób. Dotyczy to także procesji Bożego Ciała. Wobec tego biskup Rojek zachęca duszpasterzy do organizowania liturgicznych obchodów Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, w tym procesji, w tradycyjnej formie z uwzględnieniem przepisów państwowych.

Jak to będzie wyglądało w poszczególnych parafiach naszego regionu? Przeczytasz w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

AP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ja
ja 12.06.2020, 17:42
Jakie to piękne i niepojęte , że Bóg karmi nas Swoim ciałem . Chwała Panu

Pozostałe