Adamów: Łapówki za ustawiane przetargi (TYLKO W GAZECIE)

  • 09.06.2020, 06:06
  • ak
Adamów: Łapówki za ustawiane przetargi (TYLKO W GAZECIE) Fot. CBA
Wójt: Informacja o zatrzymaniu urzędników była zaskoczeniem i szokiem.

 Podobno dwaj inspektorzy uczynili sobie z tego przestępczego procederu stałe źródło dochodu. Za wybór tych, a nie innych firm zajmujących się budową i utrzymaniem dróg mieli brać pieniądze. Nie raz i nie dwa. Kwoty były różne: od tysiąca do 4 tysięcy złotych. Proceder trwał co najmniej w latach 2018-2019.

Funkcjonariusze rzeszowskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali na Zamojszczyźnie czterech mężczyzn, w tym dwóch inspektorów ds. zamówień publicznych i inwestycji zatrudnionych w urzędzie gminy z powiatu zamojskiego oraz dwóch właścicieli firm z branży budowlanej i transportowej. Śledztwo dotyczy przekraczania uprawnień, niedopełnienia obowiązków oraz przyjmowania korzyści majątkowych – brzmiał komunikat opublikowany we wtorek, 2 czerwca przez CBA.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

 

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
kres
kres 12.06.2020, 11:46
Pewnie Panowie sprawdzą gdzie ostatnio firma łatwo wygrywała przetargi ? Urzędasom już trzęsą się portasy! Jakość świadczonych przez nich usług problematyczna !
obserwator z ramienia
obserwator z ramienia 12.06.2020, 08:15
teraz gmina Miączyn!!!!! to ulubiony wygrywacz przetargow w Miączynie u Borowskiego .Tu to sie dzialo..Zapraszamy do PSLowskiego grajdołka u borowkiego.
Jastrząb
Jastrząb 10.06.2020, 07:54
trzeba było gołębie pocztowe puszczać a nie wydzwaniać, wpadka zaliczona , niezłe z was w tych gminach gagatki, która następna?
 mieszkaniec
mieszkaniec 09.06.2020, 17:34
Będzie cela plus

Pozostałe