Najlepsze szkoły jazdy (cz. II) (TYLKO W GAZECIE)

  • 09.06.2020, 06:00
  • Leszek Wójtowicz
Najlepsze szkoły jazdy (cz. II) (TYLKO W GAZECIE)
Która szkoła jazdy ma najwyższe wskaźniki zdawalności i przygotowała najwięcej osób do egzaminu na prawo jazdy? Proponujemy przyjrzeć się wskaźnikom zdawalności kursantów przygotowywanych do egzaminów na prawo jazdy kategorii B przez ośrodki szkolenia kierowców. Dziś prezentujemy szkoły jazdy z powiatów tomaszowskiego i zamojskiego.

Przypomnijmy, że z zestawienia zdawalności Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Zamościu za ub. rok wynika, że do egzaminu teoretycznego na najpopularniejszą kategorię prawa jazdy (B) podeszło w 2019 r. 8 281 osób, z czego wynik pozytywny uzyskały 4 434. Średnia zadwalność wyniosła 55,64 proc. Z egzaminem teoretycznym nie poradziło sobie 3 535 kursantów (44,36 proc.). Do egzaminu praktycznego przystąpiły w omawianym okresie 12 593 osoby, z czego egzamin zdało 4 719 z nich (38,32 proc.).

 Szkoły duże i małe

 W powiecie tomaszowskim – poza jedną szkołą jazdy w Tyszowcach – kandydaci na kierowców szkoleni są w Tomaszowie Lubelskim.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe