Więzień COVID-19 (TYLKO W GAZECIE)

  • 09.06.2020, 05:18
  • Maria Dec-Kiełb
Więzień COVID-19 (TYLKO W GAZECIE) Nie ma tu krat, ale Marcin i tak czuje się jak w więzieniu.
Od prawie 3 miesięcy trwa kwarantanna 33-latka z gm. Komarów-Osada.

Marcin jest już po raz drugi jest w szpitalu. Nie rozumie dlaczego, ma wątpliwości, co do jakości testów na COVID-19. Fizycznie czuje się dobrze, chce wrócić do normalnego życia. Coraz gorzej znosi tę sytuację psychicznie, bo jak długo można tkwić w potrzasku.

Marcin ma 33 lata. Od wielu lat pracuje za granicą. W gminie Komarów-Osada czeka na niego żona Ewelina i dwie małe córeczki 6-letnia Nikola i 3-letnia Zuzia. Przyjeżdża do nich, gdy tylko może. Kiedy rozpętała się pandemia, 23 marca wrócił do kraju. Nie widział się z żoną i dziećmi. Zamieszkał w innym miejscu. Ale cieszyli się, że jest w Polsce, dwa tygodnie kwarantanny szybko miną i będą razem. Byli. Jeden dzień. 

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Maria Dec-Kiełb

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
wróg dudusia
wróg dudusia 11.06.2020, 05:35
No tak już swój plan te gnoje zaczynają realizować....
Iwona
Iwona 10.06.2020, 20:21
Zgadzam się. To granice absurdu. Przeczytałam tekst w całości. To jakiś dziwny system. Tak można w kółko być w kwarantannie. Współczuje Panu i rodzinie.
A.
A. 11.06.2020, 09:33
A odnosnie dziwnego systemu. Jest tak, że jak Marcinowi wychodzi test pozytywny to sanepid kolejny test przeprowadza dopiero na 8 dzien od ostatniego testu mimo tego że wirus jest potwierdzany już od 2 miesięcy. Jak kolejny raz zostal zabrany do szpitala (po ponad 2 miesiacach kwarantanny!) to sanepid znowu chciał nałożyć 14 dni kwarantanny i po tym czasie zrobić test (!) Dopiero po telefonach i prośbach test mają zrobić po 8 dniach. Dziwny system to mało powiedziane. To już się zrobiło chore, a zdrowy chłopak siedzi 3 miesiące w areszcie i końca nie widać, i nikt z szacownych urzędów tak po ludzku się nie zainteresuje
L.
L. 09.06.2020, 23:04
To nie do pomyslenia żeby tak rujnować komuś życie. Powinny byc jakieś granice tego absurdu. Chyba panie z sanepidu poczuły władzę, ale mam nadzieję że to nie pozostanie bez echa i ktoś za to odpowie. 3 miesiace tak jak areszt, straszne.

Pozostałe