Gm. Telatyn: Wyremontowali drogi (ZDJĘCIA)

  • 07.06.2020, 13:00
  • Materiał nadesłany
Gm. Telatyn: Wyremontowali drogi (ZDJĘCIA) Fot. UG Telatyn
W gminie Telatyn zakończyły się niedawno dwie inwestycje drogowe.

Przebudowana została m.in. droga wojewódzka nr 852 Józefówka – Nowosiółki – Witków na odcinku Nowosiółki – Nowosiółki Osada o długości 1 km. W ramach inwestycji nową nawierzchnię bitumiczną oraz pobocza, które zostały utwardzone kruszywem łamanym. Zadanie w 100 procentach zostało sfinansowane ze środków pochodzących z budżetu województwa lubelskiego.

Do użytku oddano również drogę w Żulicach. Tu także odnowiono kilometrowy odcinek. Jest nowa nawierzchnia, a także nowe zjazdy i przepusty, które zapobiegną występowaniu oberwań skarpy. Zostały uformowane w taki sposób aby spływ wód nie powodował również zalewania terenów przyległych. Zadanie zrealizowano przy współudziale środków z Funduszu Dróg Samorządowych. Całość kosztowała ponad 564 tys. zł. Dotacja wyniosła 70 proc. Resztę wyłożyła gmina.

Materiał nadesłany

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe