Gm. Komarów-Osada: Są paczki żywnościowe dla potrzebujących

  • 07.06.2020, 14:32
  • Źródło: Informacyjna Agencja Samorządowa
Gm. Komarów-Osada: Są paczki żywnościowe dla potrzebujących Fot. pixabay.com
Stowarzyszenie Społeczna Inicjatywa CIS zaprasza mieszkańców gminy Komarów-Osada po odbiór paczek żywnościowych. Będą one wydawane w przyszłym tygodniu przez trzy dni, z zachowaniem obostrzeń, związanych z sytuacją epidemiczną.

Pomoc jest finansowana ze środków Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 - 2020. Mogą z niej skorzystać osoby, które spełniają kryterium dochodowe. W przypadku osób samotnie gospodarujących dochód miesięczny nie może przekraczać 1402 złotych, a w rodzinach - 1056 na osobę. Dary będzie można odbierać na podstawie skierowań, wydanych przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Komarowie-Osadzie.

W poniedziałek 8 czerwca po pomoc mogą się zgłaszać uprawnieni mieszkańcy Antoniówki, Wolicy Śniatyckiej, Ruszczyzny, Śniatycz i Kadłubisk.

Dzień później, czyli we wtorek 9 czerwca paczki będą wydawane mieszkańcom miejscowości: Komarów-Osada, Komarów Wieś, Komarów Dolny, Krzywystok i Krzywystok Kolonia.

Na środę 10 czerwca stowarzyszenie przygotuje paczki dla mieszkańców wsi: Dub, Zubowice, Zubowice Kolonia, Tuczapy, Tomaszówka, Kraczew, Kolonia Wolica Brzozowa, Wolica Brzozowa, Księżostany, Księżostany Kolonia, Janówka Zachodnia, Janówka Wschodnia, Huta Komarowska, Komarów Górny i Sosnowa Dębowa.

Dary będą wydawane między 9.00 a 13.00 w Centrum Integracji Społecznej w Janówce Zachodniej, przed bramą wjazdową do CIS.

Zgłaszający się po paczki muszą być zaopatrzeni w maseczki ochronne i rękawiczki, żywność będzie pakowana wyłącznie w osobiste torby i pojemniki, a oczekujący na odbiór powinni zachować między sobą bezpieczną odległość 2 metrów. Osoby, które chcą odebrać żywność w imieniu starszych członków rodziny czy sąsiadów, mogą to zrobić tylko na podstawie pisemnego upoważnienia.

Organizatorzy akcji apelują o przestrzeganie tych i innych obostrzeń, które zostały wprowadzone według zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia.

Źródło: Informacyjna Agencja Samorządowa

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe