Gm. Zwierzyniec: Wojenne pozostałości w lasach

  • 06.06.2020, 11:18
  • ak
Gm. Zwierzyniec: Wojenne pozostałości w lasach Fot. KMP Zamość
Najpierw były pociski na zamojskiej Rotundzie, później granat na ul. Grunwaldzkiej w Zamościu, a w piątek w lesie w Kosobudach znaleziono kolejną pozostałość z czasów II wojny światowej.

– To było już kolejne zgłoszenie z ostatnich dni, które pokazuje, jak wiele jak wiele jest w naszym rejonie pozostałości po czasach wojennych – mówi Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

CZYTAJ TAKŻE: ZNALEŹLI NIEWYBUCHY PODCZAS REMONTU ROTUNDY

Tym razem na działce leśnej w Kosobudach spacerujący tam mieszkaniec Zwierzyńca znalazł pocisk. Natychmiast zawiadomił policję. Znaleziskiem zajęli się saperzy z Chełma.

– Przypominamy, że w przypadku znalezienia niewybuchu należy natychmiast powiadomić o tym fakcie Policję. W żadnym wypadku nie wolno go dotykać czy przenosić. W miarę możliwości należy oznaczyć miejsce, w którym się znajduje i przypilnować, by inne osoby zaciekawione znaleziskiem nie podchodziły zbyt blisko narażając się na niebezpieczeństwo – podkreśla Krukowska-Bubiło.

 

CZYTAJ TAKŻE: NIEBEZPIECZNIE NA GRUNWALDZKIEJ. GRANAT NA BUDOWIE

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe