Sprzęt za 45 tys. złotych w lombardzie. 43-latek to pożyczył i zastawił

  • 05.06.2020, 09:00
  • ak
Sprzęt za 45 tys. złotych w lombardzie. 43-latek to pożyczył i zastawił Fot. KPP Tomaszów Lubelski
Pożyczył pieniądze i nie oddał. Pożyczył kosztowny sprzęt fotograficzny i zamiast zwrócić właścicielowi, zastawił go w lombardzie. Za takie zachowanie 43-latkowi z Tomaszowa Lubelskiego grozi nawet 8 lat więzienia.

Policja zajęła się sprawą, gdy do komendy w Tomaszowie Lubelskim zgłosił się mężczyzna, który twierdził, że został oszukany na blisko 80 tys. zł. Opowiedział, że 43-letniemu mieszkańcowi Tomaszowa Lubelskiego pożyczył sprzęt fotograficzny wart ok. 45 tys. zł oraz 35 tys. zł. Później chciał to wszystko odzyskać, ale bezskutecznie.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ustalili, że kamery video, aparaty fotograficzne i osprzęt do nich zostały zastawione w lombardzie. Mundurowi wszystko odzyskali.

Dotarli też do oszusta, który szczerze wyznał, że zastawił urządzenia, bo... potrzebował pieniędzy.

– Teraz odpowie za przywłaszczenie i za oszustwo, gdyż zawarł umowę pożyczki wprowadzając pożyczkodawcę w błąd co do zamiaru wywiązania się z umowy. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności – informuje Agnieszka Leszek, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe