Stłuczka w Łapiguzie. Wszystko przez... gołębia

  • 03.06.2020, 14:00
  • ak
Stłuczka w Łapiguzie. Wszystko przez... gołębia Fot. KMP Zamość
Starszy pan zauważył na jezdni gołębia. Nie chciał na ptaka najechać, więc przyhamował. Jadący z nim mężczyzna tego nie zrobił i wjechał swoim BMW w tył citroena.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 2 czerwca na wiadukcie w Łapiguzie (gm. Zamość). 80-latek z gminy Zamość zobaczył ptaka na jezdni. Nie chciał go przejechać, więc ostro zahamował. Niestety, kierowca BMW, który jechał za nim, nie wykazał się refleksem. Był na tyle blisko citroena, że uderzył w tył tego pojazdu.

– Kierujący BMW 30-latek z gminy Zamość nie wymagał pomocy medycznej, natomiast kierujący citroenem został przewieziony do szpitala na dalsze badania. Na szczęście okazało się, że 80-latkowi poza niegroźnymi potłuczeniami nic się nie stało – informuje Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Podkreśla, że powinniśmy pamiętać o zachowaniu bezpiecznej odległości od pojazdu, który jedzie przed nami. Mamy wówczas większe szanse na odpowiednią reakcję. Poza tym do takiego zachowania zobowiązują kierowców również przepisy.

– Prawo o ruchu drogowym nakłada bowiem na kierującego obowiązek utrzymywania odstępu niezbędnego do uniknięcia zderzenia w razie hamowania lub zatrzymania się poprzedzającego pojazdu – podkreśla policjantka.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ehhh
Ehhh 03.06.2020, 15:04
Klasyka. Bmw na zderzaku w odległości grubości szpachli na wyżej wymienionym...

Pozostałe