Koronawirus na Lubelszczyźnie. Jest 8 nowych zakażeń

  • 03.06.2020, 10:03
  • ak
Koronawirus na Lubelszczyźnie. Jest 8 nowych zakażeń Fot. pixabay.com
Wczoraj przez cały dzień województwo lubelskie nie pojawiło się w żadnym z komunikatów o nowych przypadkach zakażeń. Dzisiaj okazuje się, że przybyło ich na Lubelszczyźnie 8.

Agnieszka Strzępka, rzeczniczka wojewody lubelskiego podała w przesłanym mediom komunikacie, że potwierdzone zakażenia dotyczą:

  • - mężczyzny w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu świdnickiego, sposób zakażenia w trakcie ustalania,
  • - mężczyzny w przedziale wieku 21-40 lat z powiatu bialskiego, z kwarantanny granicznej,
  • - dwóch mężczyzn w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu bialskiego, z kwarantanny granicznej,
  • - kobiety w przedziale wieku 21-40 lat z powiatu łukowskiego, sposób zakażenia w trakcie ustalania,
  • - mężczyzny w wieku powyżej 61 lat z powiatu łukowskiego, sposób zakażenia w trakcie ustalania,
  • - dwóch mężczyzn w przedziale wieku 0-20 lat z powiatu łukowskiego, sposób zakażenia w trakcie ustalania.

 

Stan wszystkich osób jest dobry albo bezobjawowy.

 

– Do dnia 3 czerwca 2020 roku (godz. 10.00) na terenie województwa lubelskiego potwierdzono badaniami laboratoryjnymi 502 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano 355 ozdrowieńców i zarejestrowano 15 zgonów – podsumowuje Agnieszka Strzępka.

Ministerstwo zdrowia podało dzisiaj, że w całym kraju badaniami potwierdzono kolejnych 150 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Dotyczy to mieszkańców województw: śląskiego (78), wielkopolskiego (18), opolskiego (16), lubelskiego (8), małopolskiego (8), zachodniopomorskiego (7), podlaskiego (5), świętokrzyskiego (5), dolnośląskiego (3), lubuskiego (1) i podkarpackiego (1).

Od wczoraj zmarło też 10 zakażonych osób. To pacjenci szpitali w Tychach, Raciborzu, Cieszynie, Tarnowskich Górach i Zgierzu.

Tym samym łączna liczba potwierdzonych zakażeń w Polsce od początku epidemii sięgnęła 24 545. Ofiar śmiertelnych jest 1102.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe