Bądź Eko w Zamościu: Kwietne ostoje dla pszczół

  • 02.06.2020, 09:56
  • red.
Bądź Eko w Zamościu: Kwietne ostoje dla pszczół Dzieci wraz z rodzicami sadzą i pielęgnują rośliny, ustawiają poidełka dla owadów.
Epidemia i obostrzenia rządowe nie pozwoliły zrealizować wielu z zaplanowanych przedsięwzięć. Część uczestników dostosowało swoje działania do obowiązującej sytuacji.

W ramach projektu "Woda nasz skarb, dbamy o nią" Przedszkole Miejskie nr 6 chciało uczcić godnie Światowy Dzień Ziemi. Przedszkolaki wraz z opiekunami zaplanowali ekologiczny spacer uliczkami osiedla Karolówka połączony z recyklingowym pokazem mody (dzieci miały wykonać stroje z odpadów) i śpiewaniem piosenek o tematyce ekologicznej. Przedszkolaki chciały zwrócić uwagę na to, że to ludzie ponoszą odpowiedzialność za stan czystości wód i ich zachowania dla przyszłych pokoleń.

– Zmieniłyśmy działanie na zakładanie kwietnych ostoi dla pszczół na balkonach i rabatach. Dzieci wraz z rodzicami sadzą i pielęgnują rośliny, ustawiają poidełka dla owadów – informuje Maria Rusinek, koordynator projektu.

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe