Sny o potędze - felieton sportowy Tomka Tomczewskiego

  • 02.06.2020, 15:00
  • Tomasz Tomczewski
Sny o potędze - felieton sportowy Tomka Tomczewskiego
Liga wreszcie gra. Mecz kolejki rozstrzygnął gol rodem z ligi TKKF, a kilka innych bramek również z powodzeniem wpisałoby się w specyfikę rozgrywek osiedlowych. Folkloru zmaganiom dodał również nowatorski pomysł jednego z graczy z wycięciem w maseczce otworu na usta jako sposób na astmę.

Do tego siedem bramek w trzy kwadranse w derbach Trójmiasta. Znaki szczególne Ekstraklasy mają się więc dobrze nawet w czasach pandemicznych. Patrząc ukradkiem na gole Roberta Lewandowskiego i jego kolegów z Bayernu, widać wyraźnie, że zaraza nie zaszkodziła też Bundeslidze.

Wkrótce na trybuny mają wrócić kibice. O Zbigniewie Bońku myśleć i mówić można różnie, ale nikt nie ma prawa zaprzeczyć faktowi, że jako szef PZPN jest bardzo skuteczny. A nawet skuteczniejszy niż pewnie sam myślał, czego dowodzi decyzja o wpuszczeniu na trybuny kibiców. Na razie tylko stadiony będą mogły wypełnić się w 25%, ale w okolicznościach koronawirusowych to i tak bardzo dużo. Nie mam pojęcia, jaki będzie tego efekt, szczególnie w odniesieniu do reżimu sanitarnego. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że kibice zbyt dosłownie nie potraktują owych 25% pojemności i żaden z nich nie okaże się ćwierćmózgiem.

Skończę cytatem ze śp. Jerzego Pilcha ("Miasto utrapienia"): Przez całe dzieciństwo, a może i później, byłem absolutnie pewien, że Polska jest odwieczną piłkarską potęgą oraz że Papież zawsze jest Polakiem. Dobrze wierzyć w to, choćby przez krótki czas...

Tomasz Tomczewski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe