Z tego trudu miodu nie będzie (TYLKO W GAZECIE)

  • 03.06.2020, 08:35
  • wd
Z tego trudu miodu nie będzie (TYLKO W GAZECIE) Fot. Fundacja Parasol Roztocza Przy remizo-świetlicy w Rogóźnie-Kolonii już jest pięknie.
Panie z KGW w gm. Tomaszów Lub. miały siać kwiaty, sadzić krzewy i robić domki dla pszczół murarek. Zamiast tego będą szyć maseczki, choć te potrzebne są już mniej. A wszystko dlatego, że w ferworze walki z koronawirusem uznano, że lepiej jednak będzie szyć maseczki. Teraz trzeba dokończyć to, co się zaczęło i rozliczyć się z Fundacją Orlen.

Chociaż gmina Tomaszów Lubelski, dzięki zaradnym mieszkańcom ma zapasy maseczek ochronnych, a od 30 maja nie ma obowiązku noszenia maseczek w przestrzeni publicznej, to gospodynie z tej gminy nadal będą musiały szyć maseczki. W ten sposób rozliczą się z 7,5 tys. zł grantu przyznanego im z programu "Moje Miejsce na Ziemi" Fundacji Orlen.  

O dotacje z programu ubiegły się setki organizacji pozarządowych i instytucji samorządowych z całej Polski. Pieniądze dostało 300 z nich. W tym Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych dla Rozwoju Wsi Łaszczówka, które złożyło projekt pn. "Gospodynie włożą trud, pszczoły dadzą miód". W ramach tego projektu miały być sadzone miododajne rośliny i prowadzone warsztaty robienia domków dla pszczół murarek.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

wd

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe