Hrubieszów: Letnie kąpielisko zastępcze (TYLKO W GAZECIE)

  • 03.06.2020, 05:51
  • par
Hrubieszów: Letnie kąpielisko zastępcze (TYLKO W GAZECIE) W tej części Huczwy będzie można się kąpać od 15 czerwca do 15 sierpnia.
Od 15 czerwca na Huczwie w okolicach mostu sławęcińskiego ruszy tymczasowe letnie kąpielisko. Będzie można tam kąpać się pod okiem ratownika.

W ubiegłym tygodniu Rada Miejska Hrubieszowa podjęła uchwałę dotyczącą utworzenia na tej części nabrzeża dwóch "miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli".

 – Nie można ich nazwać kąpieliskiem. To powstanie dopiero w przyszłym roku. Zanim jednak do tego dojdzie, utworzymy doraźne miejsce do kąpieli, po to, żeby podczas tego lata mieszkańcy mogli bezpiecznie kąpać się pod okiem ratownika. Będzie wydzielone i oznakowane. To rozwiązanie jest kompromisem wobec miejsc, które z różnych przyczyn nie spełniają norm kąpieliska. Ale dopuszcza się je do kąpieli, na przykład ze względu na konieczność zorganizowania obozów, wydarzeń kulturalnych połączonych z kąpielą, a także innych form rekreacji. Latem tego roku miejsca wykorzystywane okazjonalnie do kąpieli będą funkcjonować na Huczwie, każde z nich nie dłużej niż przez 30 dni – tłumaczy wiceburmistrz Hrubieszowa Paweł Wojciechowski.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

par

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
kol
kol 03.06.2020, 21:04
niegdyś w Hrubieszowie było kąpielisk bez liku, na samej łace Polaczka było 5 kapielisk, przy stadione 2, na łakach do Wolicy, przynajmnie 3 nie licząc przy moście kolejowym, no i na dwóch ostrowach duzym i małym było 6 ką;pielisk i 2 kapieliska przy tzw "złodziejówce" ulica Ceglana

Pozostałe