Hrubieszów: Miasto odrzuciło fikcyjną współpracę

  • 05.06.2020, 06:09
  • par
Hrubieszów: Miasto odrzuciło fikcyjną współpracę Fot. Wikimedia Commons
W ubiegłym tygodniu radni Hrubieszowa podjęli uchwałę o wystąpieniu miasta ze Związku Gmin Ziemi Hrubieszowskiej i ze Związku Gmin Lubelszczyzny. Współpraca była jedynie pozorna i ograniczała się do opłacania ponad 10 tys. zł corocznych składek – tłumaczą samorządowcy w Hrubieszowa.

Hrubieszów przystąpił do Związku Gmin Ziemi Hrubieszowskiej w 2001 r. Związek miał pomagać zrzeszonym w nim gminom w działaniach dotyczących zaspokajania zbiorowych potrzeb wspólnot samorządowych.

– Chodzi o ewentualną wspólną budowę i eksploatację sieci gazowej, a także urządzeń i instalacji z nią związanych czy obiektów wytwarzających energię oraz pomoc w tworzeniu wysypisk odpadów stałych. Lista wspólnych celów jest nieco dłuższa. Z tym tylko, że niewiele z tych założeń statutowych zostało zrealizowanych w praktyce w ciągu dwóch minionych dekad. Każdego roku zrzeszone w tym związku gminy płaciły po kilka tysięcy złotych składki. W 2019 r. Hrubieszów zapłacił prawie 5,4 tys. zł. Z przekazanych związkowi pieniędzy składkowych wsparł on miasto kwotą 5 tys. zł przeznaczoną na organizację ubiegłorocznego Festiwalu Pieśni Patriotycznej i Religijnej Wojska Polskiego. Podobnie było w 2018 r. Dotychczasowa współpraca miasta z tym związkiem opierała się na opłacaniu składek i przerzucaniu tych pieniędzy z miejskiego budżetu do kasy związku, a potem ze związku na dofinansowanie inicjatyw organizowanych w mieście – tłumaczy wiceburmistrz Hrubieszowa,  Paweł Wojciechowski.     

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

par

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kaśka S
Kaśka S 08.06.2020, 00:52
Kiedy robimy referendum?
Tak
Tak 05.06.2020, 13:24
Czyli tak naprawdę działało to zupełnie tak samo jak podatki, płacimy je rządowi, a on potem przekupuje nas częścią z nich w ramach różnych dobrodusznych programów, tylko po to by aktualna kadra polityków mogla zostać przy władzy i przy tych właśnie pieniądzach :D
Dr
Dr 05.06.2020, 14:06
Tyłko konfederacja Korwin zlikwiduje lewackie aferalne koryto I obrzydliwe tęczowe feministyczno-gej zboczenie HOMOPEDOFILSKIE
Kontra
Kontra 05.06.2020, 08:34
No i stworzyli wspólne wysypisko śmieci w Strzyżowie☺.

Pozostałe